RolnikInfo.pl > Maszyny > Traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa. Motocyklista trafił do szpitala
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa. Motocyklista trafił do szpitala

KPP w Tczewie
KPP w Tczewie

W miejscowości Narkowy (woj. pomorskie) doszło do groźnego zdarzenia na drodze krajowej numer 91. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami policjantów, kierowca ciągnika nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście, który następnie się przewrócił.

Do zdarzenia doszło w minioną środę, 15 lipca bieżącego roku. Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie przed godziną 12:00. Jak się okazało, na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Narkowy doszło do wypadku drogowego.

Jak doszło do wypadku?

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami funkcjonariuszy, kierowca ciągnika rolniczego, 57-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. Na skutek czego motocyklista się przewrócił.

- W wyniku tego zdarzenia motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala - powiadomili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Po zdarzeniu kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Jak się okazało, zarówno kierowca ciągnika, jak i motocyklista byli trzeźwi. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Apel policjantów

W związku z wypadkiem, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Narkowy policjanci zaapelowali do kierowców o rozwagę i ostrożność przy włączaniu się do ruchu.

- Z policyjnych statystyk wynika, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków w ruchu drogowym. Pamiętajmy, że dobrym kierowcą nie jest ten, komu wydaje się, że potrafi dobrze jeździć, ale ten, kogo umiejętności przewidywania przewyższają umiejętności jazdy - przypominają funkcjonariusze.

>

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Policja