RolnikInfo.pl
truskawka

YouTube.com / Guiness World Records (zdjęcie ilustracyjne)

W Izraelu wyhodowano największą truskawkę na świecie. Owoc waży prawie 300 gram

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Rodzina Arielów, zamieszkała we wsi Kadima-Tsoraev w Izraelu może się pochwalić nie lada osiągnięciem. Rolnikom udało się wyhodować na polu największą truskawkę na świecie - owoc waży 289 gram.

Izraelscy rolnicy złożyli już wniosek o wpisanie ich gigantycznej truskawki do Księgi Rekordów Guinnessa jako największego owocu tego gatunku na świecie. 

Największa truskawka wszech czasów

Natura potrafi płatać figle i mocno zaskoczyć nawet tych, którzy otaczają się nią na co dzień. Rolnicy, którzy uprawiają truskawki we wsi Kadima-Tsoraev w Izraelu, nie spodziewali się, że to właśnie w ich gospodarstwie urośnie tak wielki owoc.

W Księdze Rekordów Guinnessa jest miejsce na wiele - również dziwacznych - rekordów, a wśród nich specjalne miejsce mają truskawki. Dotychczas największy wyhodowany owoc tego gatunku należał do japońskich rolników i ważył 250 gram.

Jak twierdzi rodzina Arielów, osiągnięcie dużych rozmiarów owoców było możliwe dzięki specyficznej pogodzie, która opóźniła ich dojrzewanie. Co ciekawe, odmiana owoców nie jest znana. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Japonia przekaże tytuł Izraelowi

Ponieważ izraelska truskawka nie jest jeszcze oficjalnie uznana za największy owoc tego gatunku na świecie, oficjalny tytuł dzierży jeszcze truskawka z Japonii. Fotografia tego właśnie owocu znajduje się na fotografii dołączonej do niniejszego artykułu. 

Z krótką historią owocu z Japonii można zapoznać się w filmie na kanale Guinness World Records (ang. Światowe Rekordy Guinnessa). Jak dowiadujemy się z materiału organizacji, rolnikiem, który wyhodował ogromną truskawkę, jest Koji Nakao z wyspy Fuji.

Owoc ważył 250 gram, ustanawiając tym samym światowy rekord. Wieści o truskawce rozeszły się po japońskiej telewizji i prasie.

Czy rozmiary tego typu okazów są częściowym efektem stosowania nawozów? Niestety, informacje na ten temat nie są rozpowszechniane i trudno jednoznacznie stwierdzić, czy truskawki mogą osiągnąć tak monstrualne rozmiary tylko dzięki czynnikom naturalnym.

Choć nietypowe owoce i warzywa przyciągają wzrok, a niekiedy są powodem dumy swoich właścicieli, to rolnicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że od estetyki ważniejszym parametrem żywności jest jej aspekt zdrowotny.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: YouTube.com / World Guinness Records, hortidaily.com

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

dron

Uprawy

Nielegalna plantacja na polu. W akcji policyjny dron

Czytaj więcej >
kampania cukrownicza

Uprawy

Kampania cukrownicza ruszyła. Obiecujące prognozy ws. produkcji cukru

Czytaj więcej >
pestycydy

Uprawy

Kolejne pestycydy wycofane z rynku. Lista dostępnych środków coraz krótsza

Czytaj więcej >
wykopki ziemniaki

Uprawy

Trwają wykopki ziemniaków. Niekorzystne wieści z pól

Czytaj więcej >
sad jabłka

Uprawy

Rolnicy pracowali na platformie w sadzie. Ciągnik wjechał na gałąź

Czytaj więcej >
pszczelarz pasieka

Uprawy

Warmińsko-mazurskie: straż graniczna wykryła nielegalny proceder w pasiece

Czytaj więcej >