RolnikInfo.pl

YouTube.com / Guiness World Records (zdjęcie ilustracyjne)

W Izraelu wyhodowano największą truskawkę na świecie. Owoc waży prawie 300 gram

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Izraelscy rolnicy złożyli już wniosek o wpisanie ich gigantycznej truskawki do Księgi Rekordów Guinnessa jako największego owocu tego gatunku na świecie. 

Największa truskawka wszech czasów

Natura potrafi płatać figle i mocno zaskoczyć nawet tych, którzy otaczają się nią na co dzień. Rolnicy, którzy uprawiają truskawki we wsi Kadima-Tsoraev w Izraelu, nie spodziewali się, że to właśnie w ich gospodarstwie urośnie tak wielki owoc.

W Księdze Rekordów Guinnessa jest miejsce na wiele - również dziwacznych - rekordów, a wśród nich specjalne miejsce mają truskawki. Dotychczas największy wyhodowany owoc tego gatunku należał do japońskich rolników i ważył 250 gram.

Jak twierdzi rodzina Arielów, osiągnięcie dużych rozmiarów owoców było możliwe dzięki specyficznej pogodzie, która opóźniła ich dojrzewanie. Co ciekawe, odmiana owoców nie jest znana. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Japonia przekaże tytuł Izraelowi

Ponieważ izraelska truskawka nie jest jeszcze oficjalnie uznana za największy owoc tego gatunku na świecie, oficjalny tytuł dzierży jeszcze truskawka z Japonii. Fotografia tego właśnie owocu znajduje się na fotografii dołączonej do niniejszego artykułu. 

Z krótką historią owocu z Japonii można zapoznać się w filmie na kanale Guinness World Records (ang. Światowe Rekordy Guinnessa). Jak dowiadujemy się z materiału organizacji, rolnikiem, który wyhodował ogromną truskawkę, jest Koji Nakao z wyspy Fuji.

Owoc ważył 250 gram, ustanawiając tym samym światowy rekord. Wieści o truskawce rozeszły się po japońskiej telewizji i prasie.

Czy rozmiary tego typu okazów są częściowym efektem stosowania nawozów? Niestety, informacje na ten temat nie są rozpowszechniane i trudno jednoznacznie stwierdzić, czy truskawki mogą osiągnąć tak monstrualne rozmiary tylko dzięki czynnikom naturalnym.

Choć nietypowe owoce i warzywa przyciągają wzrok, a niekiedy są powodem dumy swoich właścicieli, to rolnicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że od estetyki ważniejszym parametrem żywności jest jej aspekt zdrowotny.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: YouTube.com / World Guinness Records, hortidaily.com

Tagi:

Podobne artykuły

Uprawy

GUS: nowe dane dotyczące produkcji warzyw gruntowych w Polsce
Czytaj więcej >

Uprawy

Najnowsze prognozy plonów kukurydzy. Polscy rolnicy mają powody do radości
Czytaj więcej >

Uprawy

Zbadano 2477 gmin. Gdzie zagrożenie suszą rolniczą jest największe?
Czytaj więcej >

Uprawy

WIORiN: przeprowadzono badania pozostałości pestycydów w płodach rolnych
Czytaj więcej >

Uprawy

Nielegalna plantacja na polu. W akcji policyjny dron
Czytaj więcej >

Uprawy

Kampania cukrownicza ruszyła. Obiecujące prognozy ws. produkcji cukru
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]