Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Tylko 21 dni na złożenie wniosku. Rusza nowa forma pomocy dla rolników
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 07.06.2023 17:00

Tylko 21 dni na złożenie wniosku. Rusza nowa forma pomocy dla rolników

osoba pisząca na komputerze
unsplash.com

Rząd wprowadza nowe środki wspierania rynku drobiowego w Polsce, aby pomóc rolnikom w pokryciu strat spowodowanych wysoce zjadliwą grypą ptaków. Producentów rolnych, którzy ponieśli straty w produkcji drobiu w latach 2019-2021, zachęca się do składania wniosków o wsparcie finansowe w terminie od 9 do 30 czerwca 2023 roku.

Jakie rodzaje wsparcia finansowego będą udzielane rolnikom?

W ramach nowego mechanizmu wsparcia, rolnikom będą udzielane następujące formy pomocy: wsparcie z tytułu strat w produkcji jaj wylęgowych, wsparcie z tytułu strat w produkcji jaj spożywczych, wsparcie z tytułu niepodejmowania produkcji w gospodarstwie, wsparcie z tytułu sprzedaży zwierząt po obniżonej cenie oraz wsparcie z tytułu strat związanych z wydłużonymi okresami tuczu.

Uprawnieni do wnioskowania

Producent rolny, który prowadził gospodarstwo drobiarskie w określonych okresach, ma prawo ubiegać się o wsparcie. Warunki obejmują określony czas trwania działalności gospodarstwa drobiarskiego oraz zastosowanie odpowiednich środków w zwalczaniu wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Gdzie należy składać wnioski o wsparcie finansowe?

Wnioski o udzielenie wsparcia finansowego należy składać w odpowiednich Oddziałach Regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) za pośrednictwem określonych formularzy. Możliwe jest złożenie wniosku osobiście w kancelarii OR ARiMR, wysłanie go za pomocą operatora pocztowego lub skorzystanie z usług elektronicznych, takich jak platforma ePUAP lub mObywatel.

Ważne jest, aby rolnicy składali wnioski o wsparcie finansowe w określonym terminie od 9 czerwca 2023 r. do 30 czerwca 2023 r., aby móc skorzystać z nowych form pomocy w sektorach jaj i mięsa drobiowego.

Tagi: Drób Jaja Kury