Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Ukradł 30 krzewów borówki amerykańskiej. Wpadł w ręce policji podczas rutynowej kontroli
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 13.06.2024 21:53

Ukradł 30 krzewów borówki amerykańskiej. Wpadł w ręce policji podczas rutynowej kontroli

borówka amerykańska
fot.Pixabay/brumarotta

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali we wtorek do rutynowej kontroli 43-letniego kierowcę volkswagena. Okazało się, że mężczyzna miał na sumieniu kradzież 30 krzewów borówki amerykańskiej z plantacji w gminie Promna (powiat białobrzeski). Oprócz tego, posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za swoje czyny odpowie przed sądem. 
 

43-latek zatrzymany do kontroli policyjnej

Podczas rutynowej kontroli funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego na terenie gminy Promna (powiat białobrzeski, woj. mazowieckie), zatrzymano 43-letniego kierowcę volkswagena. 

W trakcie wykonywania czynności, mundurowi ustalili, iż mężczyzna był poszukiwany za uprzednio popełnione czyny, za które miał odsiedzieć w więzieniu 2 lata i 6 miesięcy. Mało tego, zatrzymany kierowca posiadał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Jednak to jeszcze nie wszystko.
 

Nieszczęśliwy wypadek w lesie. W akcji śmigłowiec LPR

Kierowca miał na sumieniu kradzież krzewów borówki

43-letni mieszkaniec gminy Mogielnica, jako się potem okazało, był sprawcą kradzieży. Poprzedniej nocy, ukradł z plantacji w gminie Promna 30 sztuk krzewów borówki amerykańskiej, o łącznej wartości 850 zł. 

Mężczyzna przyznał się do kradzieży krzewów borówki, a całą skradzione łupy trafiły z powrotem w ręce właściciela plantacji. Kradzież nie ujdzie płazem zatrzymanemu do rutynowej kontroli.
 

Zatrzymany trafił do aresztu

Funkcjonariusze białobrzeskiej policji zatrzymali poszukiwanego kierowcę. Mężczyźnie postawiono zarzuty, a następnie osadzono go w policyjnym areszcie. Czekać go będzie rozprawa sądowa.

Zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego za oba przestępstwa czyli kradzież oraz złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdem grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. - informuje aspirant Joanna Golus z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach.