RolnikInfo.pl > Wiadomości > Włochy: rolnik podłożył ogień na łące i zbiegł. Podpalacz trafił w ręce policji
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Włochy: rolnik podłożył ogień na łące i zbiegł. Podpalacz trafił w ręce policji

podpalacz
Carabinieri Forestale di Montesarchio in provincia di Benevento; YouTube / La Repubblica

W całej Europie wiele krajów zmaga się z ogromnymi pożarami gospodarstw rolnych i obszarów leśnych. Choć w wielu przypadkach ogień pojawia się w wyniku suszy i wysokich temperatur, to nie brakuje również osób, które samodzielnie i celowo doprowadzają do pożarów. Służby z południowej części Włoch pochwyciły w ostatnim czasie rolnika, który podłożył ogień na łące.

Mężczyzna został zatrzymany dzięki zamontowanemu monitoringowi, który zarejestrował haniebny czyn.

Włochy: podpalacz złapany dzięki ukrytej kamerze

Południowa część Włoch zmaga się tego lata z ekstremalnie wysokimi temperaturami. Brak opadów i wszechobecna susza doprowadzają do tego, że trzeba naprawdę niewiele, by doprowadzić do ogromnego pożaru.

Niedługo po tym, jak przez południowe Włochy przetoczyła się fala niszczycielskich pożarów, równających z ziemią wielkie obszary lasów, krajem wstrząsnęła kolejna informacja dotycząca rolnika, który w pełni świadomie podpalił łąkę.

Na filmie udostępnionym przez gazetę La Repubblica na YouTube.com możemy zauważyć przechodnia, który pochyla się i zapala ogień nad trawą, po czym szybko umyka z miejsca zdarzenia.

Jak podaje Independent, włoscy karabinierzy z okręgu Neapolu złapali podpalacza już kolejnego dnia po zarejestrowaniu filmu z ukrytej kamery.

Oburzenie Włochów

Do publicznej informacji nie podano, jakie były motywy rolnika, który zdecydował się podpalić łąkę. W podobnych sytuacjach powodem są sąsiedzkie niesnaski lub chęć zemsty.

Trzeba jednak przyznać, że nawet największe konflikty międzyludzkie nie są w stanie uzasadnić czy usprawiedliwić celowego podpalenia, które niszczy nie tylko środowisko naturalne, ale może doprowadzić do śmierci wielu osób.

Włoscy internauci pod filmem La Repubblica nie kryją głębokiego oburzenia zachowaniem rolnika.

Komentatorzy wskazali, że prawo karne jest zbyt łagodne dla osób, które dopuszczają się podpaleń, uzasadniając, iż - ich zdaniem - można je rozpatrywać nawet jako formę usiłowania masowego zabójstwa.

Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje karne poniesie rolnik za podpalenie terenu.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: independent.co.uk, YouTube.com / La Repubblica