Wypadek - ciągnik
Krzysztof Garbacz/OSP Waksmund
Autor Aneta Wasilewska - 7 Lutego 2021

Zderzenie dwóch samochodów osobowych i ciągnika. Rolnik trafił do szpitala

W środę 3 lutego 2021 roku na drodze wojewódzkiej nr 969 pomiędzy Nowym Targiem a Waksmundem około godziny 21:30 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i ciągnika rolniczego.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez asp. Dorotę Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, wstępne ustalenia wykazały, że kierowca Fiata miał wjechać w tył ciągnika marki Zetor, po czym zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzył się z jadącym z naprzeciwka Nissanem.

Wypadek pod Nowym Targiem

Informacje o wypadku pojawiły się także na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej Waksmund:

- O godzinie 21:30 zostaliśmy zdysponowani do wypadku pomiędzy Waksmundem a Nowym Targiem, w rejonie mleczarni zderzyły się tam dwa samochody osobowe i ciągnik.

Tragedia na terenie Spółdzielni Mleczarskiej. Nie żyje 55-letnia pracownicaTragedia na terenie Spółdzielni Mleczarskiej. Nie żyje 55-letnia pracownicaCzytaj dalej

Rolnik został przewieziony do szpitala

Podczas wypadku ranny został jedynie traktorzysta, który po zdarzeniu został przewieziony do szpitala.

- Pozostali uczestnicy wyszli ze zdarzenia bez większego szwanku - informuje Tygodnik Rolniczy.

Po wypadku wszyscy kierowcy zostali przebadani alkomatem, wtedy też wyszło na jaw, że kierowca Fiata prowadził pod wpływem. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak donosi portal Tygodnik Rolniczy, funkcjonariusze policji będą sprawdzać, czy do wypadku mogło dojść na skutek "rzekomo słabego" oświetlenia ciągnika.

Na miejscu zdarzenia oprócz policji pojawili się także strażacy z JRG Nowy Targ i OSP Waksmund, którzy zabezpieczyli pojazdy oraz zneutralizowali płyny wyciekające z uszkodzonych pojazdów na jezdnie.

Zdjęcia ze zdarzenia, wykonane przez Krzysztofa Garbacza można zobaczyć na stronie OSP Waksmund.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: OSP Waksmund, Tygodnik Rolniczy

Następny artykuł