wypadek
olecko.policja.gov.pl
Autor Magdalena Więckowska - 24 Lutego 2021

Tragedia w Kukowie: potężne zderzenie tirów ze zbożem i trocinami

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej numer 65 - taką informację podała na swojej stronie internetowej Komenda Powiatowa Policji w Olecku. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe, które przewoziły trociny i zboże.

W wyniku wypadku zginął kierowca jednego z samochodów - 37-letni obywatel Białorusi. Droga, na której doszło do kraksy, była zablokowana przez około szesnaście godzin.

Tragiczny wypadek

Wypadek miał miejsce w poniedziałek 22 lutego 2021 roku około godziny 9:00. W miejscowości Kukowo w gminie Olecko, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, na drodze krajowej numer 65 doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

Jeden z nich oznaczony był znakiem marki Daf i jechał w kierunku Olecka. To właśnie od tego pojazdu w niewyjaśniony sposób odczepiła się gigantyczna naczepa.

Wskutek dużej prędkości i ciężaru ładunku, naczepa uderzyła w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy Volvo.

Lubelskie: BMW wjechało w ciągnik rolniczy. Nie żyje 26-latekLubelskie: BMW wjechało w ciągnik rolniczy. Nie żyje 26-latekCzytaj dalej

W dramatycznej sytuacji znalazł się kierowca Volvo, który został zakleszczony w kabinie.

Tragiczny finał

37-latek, który siedział za kierownicą Volvo, zginął na miejscu. 28-letni mężczyzna, który kierował pojazdem marki Daf, nie odniósł natomiast żadnych obrażeń. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Olecku, nie wykryto w wydychanym przez niego powietrzu alkoholu.

Na stronie internetowej policji z Olecka możemy przeczytać:

Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu przewoziły trociny i zboże. Droga w miejscu wypadku zablokowana była przez ponad 16 godzin.

W komunikacie policji nie podano, czy wstępnie oszacowano straty w wyniku wysypanego zboża i trocin. Obecnie policjanci będą zajmowali się wyjaśnianiem okoliczności tragicznego zdarzenia.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Zapraszamy na naszą rozmowę z Michałem Kołodziejczakiem, liderem Agrounii.

źródło: olecko.policja.gov.pl

Następny artykuł