Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Wywiózł śmieci na pole rolnika. 27-letni mężczyzna stanie przed sądem
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Wywiózł śmieci na pole rolnika. 27-letni mężczyzna stanie przed sądem

KPP Śrem
KPP Śrem

Do sądu trafił wniosek o ukaranie 27-latka. Jak się okazało, młody mężczyzna zaśmiecił pole w gminie Brodnica (woj. kujawsko-pomorskie).

Jak powiadomiła Ewa Kasińska z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, 27 maja bieżącego roku na komendę zgłosił się mężczyzna, który przekazał funkcjonariuszom, że na jego pole znajdującej się w gminie Brodnica ktoś wyrzucił śmieci - kilkanaście worków odpadów budowlanych i komunalnych.

Funkcjonariusze zajęli się sprawą

Zespół do spraw wykroczeń zajął się sprawą nielegalnie wyrzuconych śmieci. Funkcjonariuszom udało się zebrać dowody, z których wynikało, że odpowiedzialnym za wywóz odpadów komunalnych i budowlanych na pole, jest 27-letni mieszkaniec powiatu średzkiego.

27-latek stanie przed sądem

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ewę Kasińską z KPP w Śremie, 27-latek usłyszał zarzut i został już przesłuchany.

- Przyznał się do tego, że pozbył się odpadów wywożąc je na pole w gminie Brodnica - powiadomiła Kasińska.

Do sądu trafił także wniosek o ukaranie 27-latka. Mężczyzna posprzątał już nielegalnie porzucone odpady komunalne i budowlane.

Niestety, do porzucania śmieci na polach dochodzi coraz częściej. Niedawno pisaliśmy o rolniku, który obok swojego pola znalazł stertę nielegalnie porzuconych odpadów. Rolnik postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i odnaleźć sprawę, po czym "oddał" mu śmieci. Więcej można przeczytać >tutaj<.

>

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Policja