zakup komputera - ARiMR
Pxhere CC0 Domena publiczna
Autor Aneta Wasilewska - 29 Marca 2021

Zbliża się ostateczny termin na zakup komputera ze wsparciem ARiMR

31 marca bieżącego roku upływa termin, w którym rolnicy korzystający ze wsparcia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa muszą zakupić sprzęt komputerowy. Co więcej, wielkimi krokami zbliża się termin, w którym należy złożyć fakturę potwierdzającą zakup sprzętu.

Już w środę upływa termin na zakup komputera ze wsparciem ARiMR. Mowa o krajowej pomoc na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej. Przypomnijmy, nabór wniosków prowadzony był przez Agencję do 30.12.2020 r. Dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką wynosiła 1500 złotych.

Do kiedy należy złożyć fakturę do ARiMR?

Warto także pamiętać, że w przypadku otrzymania wsparcia z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, rolnicy zobligowani są do przedstawienia we właściwym oddziale faktury, potwierdzającej zakup sprzętu.

Kolejny odcinek Kolejny odcinek "Rolnicy. Podlasie". "Emocje jak na grzybobraniu"Czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Rodzic/opiekun, który złożył wniosek o przyznanie pomocy, zobowiązany będzie do rozliczenia otrzymanej pomocy poprzez złożenie, do dnia 15 kwietnia 2021 r., kopii faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką, do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy - można przeczytać na stronie Agencji.

58,5 mln zł pomocy dla rodzin rolniczych

Jak poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pomoc przyznana w ramach wsparcia na zakup komputera wyniosła około 58,5 mln zł. Najwięcej wniosków złożono w województwach:

  • mazowieckim,
  • lubelskim,
  • małopolski,
  • wielkopolskim.

KRIR: potrzebny kolejny nabór

Jeszcze na początku marca Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, by ponowić nabór na zakup komputera dla dzieci z rodzin rolniczych. Jak przekazał zarząd KRIR, potrzebny jest nie tylko nowy nabór, ale i zmiana kryteriów.

- Zdaniem samorządu rolniczego pomoc powinna być udzielana dla dzieci i młodzieży uczącej w szkołach podstawowych, średnich i studiującej niezależnie od ich wieku - wskazuje zarząd KRIR, o czym więcej można pisaliśmy >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: ARiMR

Następny artykuł