RolnikInfo.pl
wypadek - ciągnik

OSP KSRG Łukawa/Facebook

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem. Kierowca trafił do szpitala

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W miejscowości Wysiadłów (woj. świętokrzyskie) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym. Jak się okazało, zarówno kierowca cysterny, jak i ciągnika próbowali wykonać niedozwolony manewr, na skutek czego doszło do zderzenia. W wyniku wypadku 43-letni kierowca trafił do szpitala.

We wtorek 4 maja bieżącego roku w miejscowości Wysiadłów, gmina Wilczyce (woj. świętokrzyskie) doszło do wypadku drogowego. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, jak się okazało, na miejscu doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Sandomierzu, OSP Wysiadłów i OSP Łukawa oraz policja. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów, samochodu ciężarowego oraz ciągnika rolniczego, którymi podróżowali tylko kierowcy - przekazali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. 

Działania strażaków na miejscu zdarzenia 

Na miejscu strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilania elektryczne w obu pojazdach. Strażacy udzieli także udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, kierowcom, którzy wzięli udział w wypadku. Na miejscu strażacy uszczelnili w samochodzie ciężarowym zbiornik z paliwem, który został uszkodzony i przepompowali paliwo do zastępczych beczek. Zneutralizowano rozlane płyny eksploatacyjne oraz uprzątnięto pojazdy z przydrożnych rowów. 

W czasie prac służb na miejscu zdarzenia droga była nieprzejezdna. Funkcjonariusze policji kierowali kierowców na drogi objazdowe.

Kierowca ciągnika zabrany do szpitala 

- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala na dalsze badania - przekazali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. 

Jak powiadomiła Paulina Kalandyk z sandomierskiej policji w rozmowie z portalem Echodnia.pl, do szpitala został zabrany 43-letni kierowca ciągnika rolniczego.

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami policji, do wypadku doszło, gdy kierowca ciągnika rolniczego próbował skręcić na podwójnej linii ciągłej, a w tym momencie kierowca samochodu ciężarowego próbował na linii ciągłej wyminąć ciągnik. Jak poinformowała Paulina Kalandyk z sandomierskiej policji w rozmowie z portalem Echodnia.pl, do zdarzenia doszło, gdy pojazdy spotkały się na środku pasa drogowego. 

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu/Facebook

Fot. OSP Wysiadłów//Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, OSP KSRG Łukawa, OSP Wysiadłów/Facebook, Echodnia

Podobne artykuły

Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >
ciągnik pole las

Maszyny

Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Rejestracja ciągnika przez nowego właściciela. Wydłużony czas na rejestrację pojazdu

Czytaj więcej >
Ciągnik - przejazd kolejowy

Maszyny

Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem

Czytaj więcej >
Kradzież - ciągnik

Maszyny

Ukradli ciągnik wart ponad 100 tys. zł. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty

Czytaj więcej >