RolnikInfo.pl
Gienek i Andrzej - AGROunia

iAGRO TV/YouTube

Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomoc

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W gospodarstwie Gienka i Andrzeja, znanych z programu "Rolnicy. Podlasie" przyjmowani są wszyscy goście. W weekendy sznur samochodów pojawia się w Plutyczach, by fani mogli poznać swoich ulubionych bohaterów. Tak samo było w weekend majowy, z tą różnicą, że przed wejściem do gospodarstwa rozegrały się sceny, których nikt nie chciałby być świadkiem. Jak można zobaczyć na nagraniu udostępnionym przez AGROunię na miejscu pojawiła się policja, która obezwładniła starszego rolnika.

Na nagraniu widać, jak Gienek został obezwładniony przed dwóch funkcjonariuszy. W tle słychać krzyki zdenerwowanego Andrzeja. Młodszy rolnik mówił do funkcjonariuszy, że sam wpuścił ich na swoje podwórko. 

- Co wy z ojcem robicie? Ja jestem u siebie - krzyczał Andrzej. 

Funkcjonariusze policji wyprowadzili Gienka z podwórka i zaciągnęli do radiowozu. Za nimi cały czas szedł Andrzej, który mówił do policjantów, by zwrócili uwagę na to, że jego ojcu leci krew.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Na nagraniu widać, że w czasie zatrzymania na podwórku oprócz rolników i policji, znajdowali się także odwiedzający. Kilka osób nagrywało dramatyczne sceny, do których doszło w Plutyczach. Jak wynika z rozmów Andrzeja z funkcjonariuszami, do zatrzymania miało dojść po rzekomej napaści na policjantów.

- Za co to wszystko? Za to, że podczas świąt ludzie odwiedzający Gienka i Andrzeja nie mieli maseczek - informuje AGROunia. 

Jak wynika z informacji przekazanych przez AGROunię, Gienek już jest w domu. Rolnik całą noc był na komisariacie policji "poniżony, bez koca, bez jedzenia i bez picia".

AGROunia staje w obronie rolników z Plutycz

- Kiedy ja to zobaczyłem, powiedziałem od razu bardzo głośno - nie pozostawię Gienka i Andrzeja bez pomocy, AGROunia pomoże, jak tylko będzie mogła. Udostępnimy Andrzejowi i Gienkowi naszych prawników do pomocy, bo te obrazki to jest szok, patrzyłem na to z ogromnym niedowierzaniem. Jak policjant może w taki sposób potraktować skromnego, biednego rolnika. Jak może policja zakuć w kajdanki na podwórku, na które wcześniej Gienek policjantów zaprosił? - zaznaczył Michał Kołodziejczak już na początku nagrania.

Jak przekazał Kołodziejczak, to co wydarzyło się w Plutyczach, pokazuje, jak policja traktuje przyjaciół i członków AGROunii. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Facebook/AGROunia, iAGRO TV/YouTube

Podobne artykuły

emilka

Wieś

Fani Emilki zaskoczeni nową wiadomością. W "Rolnicy. Podlasie" pojawi się nowa bohaterka

Czytaj więcej >
pożar

Wieś

Awaria kombajnu. Sześć hektarów zboża poszło z dymem

Czytaj więcej >
gienek rolnicy podlasie

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Gienek trafił do szpitala. Przerwano nagrania

Czytaj więcej >

Wieś

Pracował kombajnem po 22:00. Sąsiedzi z miasta zadzwonili po policję

Czytaj więcej >
śmieci

Wieś

Zostawił stertę śmieci na łące rolnika. Zdradził go mały szczegół

Czytaj więcej >
odrolnienie

Wieś

Rolniczka chce zablokować odrolnienie ziemi. Zaskakujący powód

Czytaj więcej >