Gienek i Andrzej - AGROunia
iAGRO TV/YouTube
Autor Aneta Wasilewska - 3 Maja 2021

Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomoc

W gospodarstwie Gienka i Andrzeja, znanych z programu "Rolnicy. Podlasie" przyjmowani są wszyscy goście. W weekendy sznur samochodów pojawia się w Plutyczach, by fani mogli poznać swoich ulubionych bohaterów. Tak samo było w weekend majowy, z tą różnicą, że przed wejściem do gospodarstwa rozegrały się sceny, których nikt nie chciałby być świadkiem. Jak można zobaczyć na nagraniu udostępnionym przez AGROunię na miejscu pojawiła się policja, która obezwładniła starszego rolnika.

Na nagraniu widać, jak Gienek został obezwładniony przed dwóch funkcjonariuszy. W tle słychać krzyki zdenerwowanego Andrzeja. Młodszy rolnik mówił do funkcjonariuszy, że sam wpuścił ich na swoje podwórko.

- Co wy z ojcem robicie? Ja jestem u siebie - krzyczał Andrzej.

Funkcjonariusze policji wyprowadzili Gienka z podwórka i zaciągnęli do radiowozu. Za nimi cały czas szedł Andrzej, który mówił do policjantów, by zwrócili uwagę na to, że jego ojcu leci krew.

Pożar na terenie Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego. Z dymem poszły maszyny rolnicze i paszaPożar na terenie Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego. Z dymem poszły maszyny rolnicze i paszaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Na nagraniu widać, że w czasie zatrzymania na podwórku oprócz rolników i policji, znajdowali się także odwiedzający. Kilka osób nagrywało dramatyczne sceny, do których doszło w Plutyczach. Jak wynika z rozmów Andrzeja z funkcjonariuszami, do zatrzymania miało dojść po rzekomej napaści na policjantów.

- Za co to wszystko? Za to, że podczas świąt ludzie odwiedzający Gienka i Andrzeja nie mieli maseczek - informuje AGROunia.

Jak wynika z informacji przekazanych przez AGROunię, Gienek już jest w domu. Rolnik całą noc był na komisariacie policji "poniżony, bez koca, bez jedzenia i bez picia".

AGROunia staje w obronie rolników z Plutycz

- Kiedy ja to zobaczyłem, powiedziałem od razu bardzo głośno - nie pozostawię Gienka i Andrzeja bez pomocy, AGROunia pomoże, jak tylko będzie mogła. Udostępnimy Andrzejowi i Gienkowi naszych prawników do pomocy, bo te obrazki to jest szok, patrzyłem na to z ogromnym niedowierzaniem. Jak policjant może w taki sposób potraktować skromnego, biednego rolnika. Jak może policja zakuć w kajdanki na podwórku, na które wcześniej Gienek policjantów zaprosił? - zaznaczył Michał Kołodziejczak już na początku nagrania.

Jak przekazał Kołodziejczak, to co wydarzyło się w Plutyczach, pokazuje, jak policja traktuje przyjaciół i członków AGROunii.

AGROunia

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Facebook/AGROunia, iAGRO TV/YouTube

Następny artykuł