Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomoc
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.06.2022 02:02

Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomoc

Gienek i Andrzej - AGROunia
iAGRO TV/YouTube

Na nagraniu widać, jak Gienek został obezwładniony przed dwóch funkcjonariuszy. W tle słychać krzyki zdenerwowanego Andrzeja. Młodszy rolnik mówił do funkcjonariuszy, że sam wpuścił ich na swoje podwórko. 

- Co wy z ojcem robicie? Ja jestem u siebie - krzyczał Andrzej. 

Funkcjonariusze policji wyprowadzili Gienka z podwórka i zaciągnęli do radiowozu. Za nimi cały czas szedł Andrzej, który mówił do policjantów, by zwrócili uwagę na to, że jego ojcu leci krew.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Na nagraniu widać, że w czasie zatrzymania na podwórku oprócz rolników i policji, znajdowali się także odwiedzający. Kilka osób nagrywało dramatyczne sceny, do których doszło w Plutyczach. Jak wynika z rozmów Andrzeja z funkcjonariuszami, do zatrzymania miało dojść po rzekomej napaści na policjantów.

- Za co to wszystko? Za to, że podczas świąt ludzie odwiedzający Gienka i Andrzeja nie mieli maseczek - informuje AGROunia. 

Jak wynika z informacji przekazanych przez AGROunię, Gienek już jest w domu. Rolnik całą noc był na komisariacie policji "poniżony, bez koca, bez jedzenia i bez picia".

AGROunia staje w obronie rolników z Plutycz

- Kiedy ja to zobaczyłem, powiedziałem od razu bardzo głośno - nie pozostawię Gienka i Andrzeja bez pomocy, AGROunia pomoże, jak tylko będzie mogła. Udostępnimy Andrzejowi i Gienkowi naszych prawników do pomocy, bo te obrazki to jest szok, patrzyłem na to z ogromnym niedowierzaniem. Jak policjant może w taki sposób potraktować skromnego, biednego rolnika. Jak może policja zakuć w kajdanki na podwórku, na które wcześniej Gienek policjantów zaprosił? - zaznaczył Michał Kołodziejczak już na początku nagrania.

Jak przekazał Kołodziejczak, to co wydarzyło się w Plutyczach, pokazuje, jak policja traktuje przyjaciół i członków AGROunii. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: Facebook/AGROunia, iAGRO TV/YouTube