Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Pożar na terenie Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego. Z dymem poszły maszyny rolnicze i pasza
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 03.05.2021 02:00

Pożar na terenie Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego. Z dymem poszły maszyny rolnicze i pasza

Pożar - gospodarstwo
OSP Dłoń/Facebook

Do pożaru budynku gospodarczego w Dłoni w gminie Miejska Górka doszło wczoraj, 2 maja bieżącego roku. Jak przekazali strażacy z OSP Dłoń, zgłoszenie wpłynęło o godzinie 17:33.

Ogień na terenie Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego

Jak się okazało, ogień pojawił się na terenie Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego w Dłoni. W budynku znajdowało się około 60 ton paszy i mlekareklama w proszku, urządzenia rolnicze i ciągnik. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal rawicz24.pl, podczas pożaru spłonęło wszystko.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Ze słów, które przekazał Krzysztof Skrzypczak zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu dla portalu rawicz24.pl, wynikało, że po pojawieniu się strażaków na miejscu zdarzenia, pożar był już rozwinięty. 

Na miejscu tuż po pojawieniu się strażaków, zawalił się dach budynku i część ścian, co widać poniżej na zdjęciach zamieszczonych w mediach społecznościowych przez OSP Dłoń.  

Podczas akcji gaśniczej strażacy nie dopuścili, by ogień przeniósł się na sąsiednie zabudowania. Od płonącego budynku oddalone były dwa kolejne - o 7 metrów i o 15 metrów. 

Straty po pożarze 

Jak przekazał portal elka.pl, straty po pożarze wstępnie zostały oszacowane na 500 tys. zł. Nieznana jest jeszcze przyczyna powstania pożaru.

Z relacji strażaków z OSP Dłoń wynika, że działania na miejscu zdarzenia trwały 3,5 godziny. Na miejscu pracowali strażacy z OSP Dłoń, OSP Sobiałkowo, OSP Miejska Górka, OSP Oczkowice, OSP Konary, PSP Rawicz.  

Fot. OSP Dłoń/ Facebook

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: OSP Dłoń/Facebook, elka.pl, rawicz24.pl

Tagi: Policja Pożar