Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Traktorzysta spowodował kolizję. Grożą mu dotkliwe konsekwencje
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:34

Traktorzysta spowodował kolizję. Grożą mu dotkliwe konsekwencje

Ciągnik - zderzenie
KMP Biała Podlaska

Zdarzenie miało miejsce 8 maja w minioną sobotę przed południem. Jak się okazało, w miejscowości Łomazy kierujący ciągnikiem rolniczym marki Deutz-Fahr doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym. Jak przekazała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP Biała Podlaska, najprawdopodobniej 32-letni mieszkaniec gminy Łomazy, kierowca ciągnika nie ustąpił pierwszeństwa.

Niemal 3 promile alkoholu we krwi 

Zgodnie z informacjami, jakie przekazała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP Biała Podlaska, podczas kolizji nikt nie został ranny, uszkodzone zostały jedynie oba pojazdy. Podczas kontroli kierowców okazało się, że kobieta, która prowadziła samochód osobowy, była trzeźwa. Zupełnie inaczej było w przypadku kierowcy ciągnika. 32-latek miał niemalże 3 promile alkoholu. Co więcej, okazało się, że mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdami

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Sprawą traktorzysty zajmie się teraz sąd. Zgodnie z kodeksem karnym 32-latek może otrzymać karę do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna niezależnie od orzeczonej przez sąd kary, będzie musiał zapłacić świadczenie pieniężne za jazdę pod wpływem alkoholu. W przypadku osób, które pierwszy raz dopuściły się jazdy na "podwójnym gazie" kara może wynieść nie mniej niż 5 tys. zł. W przypadku osób, które dopuszczą się jazdy pod wpływem alkoholu kolejny raz, kara pieniężna jest nie mniejsza niż 10 tys. zł.

Traktorzyści na "podwójnym gazie"

Niestety, mimo apeli, żeby kierowcy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu, wciąż pojawiają się wiadomości o kolizjach i wypadkach drogowych, w których uczestnicy jeżdżą na "podwójnym gazie". Tak było w przypadku 38-letniego kierowcy, który został zatrzymany do kontroli ze względu na jazdę bez wymaganych przepisami świateł, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Alkohol okazał się także fatalnym doradcom 27 kwietnia bieżącego roku, gdzie 25-leni mieszkaniec gminy Pińczów (woj. świętokrzyskie) zabrał stojący przed posesją ciągnik rolniczy i pojechał uprawiać swoje pole. Jak przekazali funkcjonariusze, mężczyzna nie tylko ukradł ciągnik, jechał pod wpływem alkoholu, ale i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy >tutaj<. 

Fot. KMP Biała Podlaska

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Policja