RolnikInfo.pl
Ciągnik - zderzenie

KMP Biała Podlaska

Traktorzysta spowodował kolizję. Grożą mu dotkliwe konsekwencje

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W miejscowości Łomazy (woj. lubelskie) doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem osobowym. Jak się okazało, kierowca ciągnika nie ustąpił pierwszeństwa, ale to nie wszystko. 32-letni poruszał się ciągnikiem marki Deutz-Fahr pomimo wydanego zakazu kierowania pojazdami i pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce 8 maja w minioną sobotę przed południem. Jak się okazało, w miejscowości Łomazy kierujący ciągnikiem rolniczym marki Deutz-Fahr doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym. Jak przekazała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP Biała Podlaska, najprawdopodobniej 32-letni mieszkaniec gminy Łomazy, kierowca ciągnika nie ustąpił pierwszeństwa.

Niemal 3 promile alkoholu we krwi 

Zgodnie z informacjami, jakie przekazała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP Biała Podlaska, podczas kolizji nikt nie został ranny, uszkodzone zostały jedynie oba pojazdy. Podczas kontroli kierowców okazało się, że kobieta, która prowadziła samochód osobowy, była trzeźwa. Zupełnie inaczej było w przypadku kierowcy ciągnika. 32-latek miał niemalże 3 promile alkoholu. Co więcej, okazało się, że mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdami

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Sprawą traktorzysty zajmie się teraz sąd. Zgodnie z kodeksem karnym 32-latek może otrzymać karę do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna niezależnie od orzeczonej przez sąd kary, będzie musiał zapłacić świadczenie pieniężne za jazdę pod wpływem alkoholu. W przypadku osób, które pierwszy raz dopuściły się jazdy na "podwójnym gazie" kara może wynieść nie mniej niż 5 tys. zł. W przypadku osób, które dopuszczą się jazdy pod wpływem alkoholu kolejny raz, kara pieniężna jest nie mniejsza niż 10 tys. zł.

Traktorzyści na "podwójnym gazie"

Niestety, mimo apeli, żeby kierowcy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu, wciąż pojawiają się wiadomości o kolizjach i wypadkach drogowych, w których uczestnicy jeżdżą na "podwójnym gazie". Tak było w przypadku 38-letniego kierowcy, który został zatrzymany do kontroli ze względu na jazdę bez wymaganych przepisami świateł, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Alkohol okazał się także fatalnym doradcom 27 kwietnia bieżącego roku, gdzie 25-leni mieszkaniec gminy Pińczów (woj. świętokrzyskie) zabrał stojący przed posesją ciągnik rolniczy i pojechał uprawiać swoje pole. Jak przekazali funkcjonariusze, mężczyzna nie tylko ukradł ciągnik, jechał pod wpływem alkoholu, ale i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy >tutaj<. 

Fot. KMP Biała Podlaska

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Podobne artykuły

Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >
ciągnik pole las

Maszyny

Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Rejestracja ciągnika przez nowego właściciela. Wydłużony czas na rejestrację pojazdu

Czytaj więcej >
Ciągnik - przejazd kolejowy

Maszyny

Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem

Czytaj więcej >
Kradzież - ciągnik

Maszyny

Ukradli ciągnik wart ponad 100 tys. zł. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty

Czytaj więcej >