Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > 71-latek naprawiał kombajn. Śmiertelnie poraził go prąd
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

71-latek naprawiał kombajn. Śmiertelnie poraził go prąd

kombajn
unsplash.com / fot. Clare Tallamy

Wypadki na wsi nie są rzadkim zjawiskiem - niestety w wielu przypadkach feralny zbieg okoliczności może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia. 71-letni rolnik samodzielnie naprawiał kombajn z użyciem szlifierki kątowej. W pewnym momencie śmiertelnie poraził go prąd.

Jak podejrzewa zamojska policja, senior musiał najprawdopodobniej dotknąć metalowej części kombajnu po przecięciu kabla szlifierki.

Tragedia przy naprawie kombajnu

Żniwa trwają w najlepsze, toteż awarie kombajnów i innych maszyn rolniczych nie należą do rzadkości. Rolnicy nie mogą jednak zwlekać z naprawą - stąd zapewne ich gotowość do usuwania usterek na własną rękę.

Okazuje się, że samodzielne naprawy z użyciem specjalistycznych maszyn mają niekiedy tragiczny finał. Jak donosi Komenda Miejska Policji w Zamościu, do tragicznego zdarzenia doszło w ostatnich dniach w gminie Skierbieszów na terenie województwa lubelskiego.

71-letni mężczyzna samodzielnie naprawiał kombajn zbożowy z wykorzystaniem szlifierki kątowej. Niestety, nagle doszło do tragedii.

Jak przekazuje zamojska policja, do śmiertelnego porażenia prądem miało dojść w momencie, gdy senior pracował nad uszkodzonym kosiskiem.

Przecięty kabel i śmiertelne porażenie prądem

71-letni mężczyzna przypadkowo przeciął kabel zasilający szlifierkę kątową. Podejrzewa się, że przewód znalazł się przez chwilę między elementami kombajnu.

Zaraz po tym senior musiał dotknąć metalowej części naprawianej maszyny i zamknąć swoim ciałem obieg energii elektrycznej, w wyniku czego został śmiertelnie porażony prądem.

Świadkowie zdarzenia podjęli się reanimacji ofiary nieszczęśliwego wypadku. Działania ratunkowe były kontynuowane przez ratowników medycznych po przybyciu karetki pogotowia.

Niestety, nie udało się przywrócić funkcji życiowych poszkodowanego seniora. Prokurator zdecydował, by ciało 71-latka zostało przewiezione do badań na teren zakładu patomorfologii.

Szczegóły dramatycznego zdarzenia są cały czas wyjaśniane.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: zamosc.policja.gov.pl