RolnikInfo.pl

unsplash.com / fot. Clare Tallamy

71-latek naprawiał kombajn. Śmiertelnie poraził go prąd

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Wypadki na wsi nie są rzadkim zjawiskiem - niestety w wielu przypadkach feralny zbieg okoliczności może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia. 71-letni rolnik samodzielnie naprawiał kombajn z użyciem szlifierki kątowej. W pewnym momencie śmiertelnie poraził go prąd.

Jak podejrzewa zamojska policja, senior musiał najprawdopodobniej dotknąć metalowej części kombajnu po przecięciu kabla szlifierki.

Tragedia przy naprawie kombajnu

Żniwa trwają w najlepsze, toteż awarie kombajnów i innych maszyn rolniczych nie należą do rzadkości. Rolnicy nie mogą jednak zwlekać z naprawą - stąd zapewne ich gotowość do usuwania usterek na własną rękę.

Okazuje się, że samodzielne naprawy z użyciem specjalistycznych maszyn mają niekiedy tragiczny finał. Jak donosi Komenda Miejska Policji w Zamościu, do tragicznego zdarzenia doszło w ostatnich dniach w gminie Skierbieszów na terenie województwa lubelskiego.

71-letni mężczyzna samodzielnie naprawiał kombajn zbożowy z wykorzystaniem szlifierki kątowej. Niestety, nagle doszło do tragedii.

Jak przekazuje zamojska policja, do śmiertelnego porażenia prądem miało dojść w momencie, gdy senior pracował nad uszkodzonym kosiskiem.

Przecięty kabel i śmiertelne porażenie prądem

71-letni mężczyzna przypadkowo przeciął kabel zasilający szlifierkę kątową. Podejrzewa się, że przewód znalazł się przez chwilę między elementami kombajnu.

Zaraz po tym senior musiał dotknąć metalowej części naprawianej maszyny i zamknąć swoim ciałem obieg energii elektrycznej, w wyniku czego został śmiertelnie porażony prądem.

Świadkowie zdarzenia podjęli się reanimacji ofiary nieszczęśliwego wypadku. Działania ratunkowe były kontynuowane przez ratowników medycznych po przybyciu karetki pogotowia.

Niestety, nie udało się przywrócić funkcji życiowych poszkodowanego seniora. Prokurator zdecydował, by ciało 71-latka zostało przewiezione do badań na teren zakładu patomorfologii.

Szczegóły dramatycznego zdarzenia są cały czas wyjaśniane.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Kołodziejczak w mocnych słowach o premierze. Zapowiada paraliż kraju

  • Emilia Korolczuk na odsiecz potrzebującym. Apel o adopcję wiejskich kotów

  • Rolnicy strajkują po raz kolejny. Minister Puda podziwia w tym czasie kiszone buraki

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: zamosc.policja.gov.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Maszyny

16-latek kierował traktorem z przyczepami. Doszło do dramatu, ucierpiał 8-latek
Czytaj więcej >

Maszyny

Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna
Czytaj więcej >

Maszyny

Jaki kombajn do ziemniaków wybrać? Anna, Grimme, Bolko, samojezdny
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z motocyklem. Nie żyje młody kierowca
Czytaj więcej >

Maszyny

Kombajn Bizon: ile waży, ile spala, jak działa, dlaczego nie jest już produkowany?
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]