agrounia
Twitter/ @AGROunia
Autor Magdalena Więckowska - 28 Lutego 2021

Agrounia zarzuca kłamstwo Biedronce. Chodzi o akcję "Kupuj co polskie"

Choć weekend trwa w najlepsze, Agrounia nie spuszcza oka ze spraw związanych z rynkiem rolno-spożywczym w Polsce. Na profilu Agrounii na portalu Twitter pojawił się wpis zarzucający sieci sklepów Biedronka, iż w swojej akcji "Kupuj co polskie" uwzględnia również pomidory z Holandii.

Agrounia zarzuciła Biedronce kłamstwo, nie szczędząc przy tym gorzkich słów krytyki. Sama sieć sklepów nie zabrała jeszcze stanowiska wobec zarzutów ze strony ruchu rolniczego.

Agrounia i kolejna akcja w Biedronce

Z działaczami Agrounii można się zgadzać lub nie, lecz pewne jest jedno - to, co mówią, nigdy nie jest owijane w bawełnę. Tak samo stało się z wpisem z niedzieli 28 lutego na Twitterze, gdzie czytamy:

To wyjątkowo podle kłamstwo Biedronki. W akcji „kupuj co polskie” biorą udział pomidory z Holandii [pis. oryg.]

Jak swoją akcję Kupuj co polskie opisuje na swojej stronie internetowej sieć sklepów Biedronka?

Córka Gienka z Córka Gienka z "Rolnicy. Podlasie" kolejny raz zaapelowała do fanów. Tym razem chodzi o maseczkiCzytaj dalej

Kupuj co polskie, co tworzy wartość dla polskiej gospodarki – dotyczy produktów, które są produkowane lub przetwarzane lub konfekcjonowane w Polsce przez przedsiębiorców zarejestrowanych w Polsce lub zatrudniających pracowników w Polsce lub płacących w Polsce podatki lub posiadających prawa do znaków towarowych zarejestrowanych w Polsce, co tworzy wartość dla polskiej gospodarki. [pis. oryg.]

Stanowisko lidera Agrounii

Głos w sprawie zajął na Twitterze również lider Agrounii, Michał Kołodziejczak:

I to jest budowanie wiarygodnej marki? Nie, to jest walenie w twarz polskim rolnikom. Takie małe kroczki, które niweczą prace wielu rolników i organizacji w budowaniu patriotyzmu konsumenckiego. #biedronka stała się krową, świętą krową. Oni kradną nam patriotyzm konsumencki. [pis. oryg.]

Warto jednak dodać, że już we wrześniu ubiegłego roku portal wiadomoscihandlowe.pl relacjonował, iż Biedronka na listę polskich produktów wpisała m.in. gumy Orbit, a także napoje Pepsi i Coca-Cola.

Polskość danego produktu była bowiem oceniana przez aplikację o nazwie Pola - ma ona za zadanie szacować poziom polskości w skali od 0 do 100 punktów, bazując na danych takich jak: rejestracja producenta w Polsce, produkcja w naszym kraju, prowadzenie prac badawczo-rozwojowych i strukturę kapitałową przedsiębiorstwa.

Aktualizacja: redakcja Rolnik Info otrzymała wiadomość od Jeronimo Martins w związku z opisywaną sprawą, która brzmi następująco:

W przypadku opisanego produktu wystąpił nieintencjonalny błąd w naszym systemie komputerowym. Naprawiliśmy go, gdy tylko zidentyfikowaliśmy przyczynę. Ten produkt nie powinien być zaliczony do puli kwoty akcji „Kupuj Co Polskie”. Bardzo przepraszamy za pomyłkę. Zaznaczamy, że owoce i warzywa to nasza duma i staramy się przede wszystkim, gdy jest na nie sezon, oferować polskie zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów.

agrounia

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Zapraszamy na naszą rozmowę z Michałem Kołodziejczakiem, liderem Agrounii.

Źródło: Twitter, wiadomoscihandlowe.pl

Następny artykuł