RolnikInfo.pl
agrounia

fot. Aneta Wasilewska

Członkowie Agrounii w akcji. Pod warszawskim sądem wspierają jednego z rolników

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

31 marca 2021 roku o godzinie 10:50 członkowie Agrounii z liderem Michałem Kołodziejczakiem pojawili się przed wydziałem karnym sądu rejonowego w Warszawie na ulicy Marszałkowskiej. Kilkunastu rolników z flagami i przy wyciu syren wspiera jednego z rolnik

Na miejscu jest obecna dziennikarka portalu Rolnik Info Aneta Wasilewska, która na żywo relacjonuje zdarzenia mające miejsce podczas demonstracji rolników z Agrounii. 

Członkowie Agrounii wspierają rolnika w procesie sądowym

Jak się okazuje, członkowie z Agrounii pojawili się przed sądem w Warszawie, by wspierać Filipa Pawlika. Mężczyzna znany jest ze swojego czynnego udziału w życiu Agrounii. Obecna na miejscu dziennikarka Rolnik Info Aneta Wasilewska podaje: 

- Na miejscu zebrało się około dwudziestu rolników z Agrounii, którzy wspierają swojego kolegę Filipa Pawlika, który ma sprawę sądową z Polskim Związkiem Łowieckim.

Zebrani na miejscu rolnicy mają flagi Agrounii, a swoją obecność zaznaczają wyciem syren. Mimo to atmosfera jest spokojna, a ruch drogowy nie jest w żaden sposób zablokowany. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-4]

Wiadomo, że policja pojawiła się dopiero po kilkunastu minutach od rozpoczęcia wydarzenia - służby najprawdopodobniej nie wiedziały, że rolnicy z Agrounii będą demonstrować dziś przed sądem. 

Rolnicy w pewnym momencie umieścili na ścianie budynku sądu flagę Agrounii. Policja rozmawia z demonstrantami, lecz nie wyciągnęła żadnych konsekwencji z racji zawieszenia flagi na gmachu sądu. Dziesięciu funkcjonariuszy pilnuje drzwi do wejścia.  

[Aktualizacja, godz. 11:45] Okołu dwudziestu obecnych na miejscu policjantów chce legitymować i spisywać dane wszystkich demonstrantów. 

Specjalnie dla portalu Rolnik Info wypowiedział się członek Agrounii, Filip Pawlik: 

- Jesteśmy optymistycznie nastawieni na tę całą sprawę. Naszym zdaniem prawda musi wyjść na jaw, sprawiedliwości musi stać się zadość. Wierzymy też w niezawisłość naszych sądów i ja widzę, że rzeczywiście to się sprawdza. (...) Sprawa jest rozwojowa, bo kolejna rozprawa będzie 13 maja. Zostawiam wszystko w dobrych rękach.

W kwestii obecności innych rolników pod sądem Filip Pawlik dodał: 

- Chciałbym wszystkim podziękować: chłopakom z Podlasia, bo przyjechali z drugiego końca Polski, chłopakom moim z Wielkopolski, z łódzkiego, z kujawsko-pomorskiego. Chciałbym im serdecznie podziękować za to, że wspierali, że calutki czas rozprawy kręcili syrenami i naprawdę dodawało to poczucia pewności siebie.

O co chodzi?

Informacje na temat tego, co dzieje się w gmachu sądu w Warszawie są niejasne, a członkowie Agrounii nie mogą udzielać komentarzy w procesie, który nadal trwa. Wiadomo, że kwestia rozgrywa się między rolnikiem Filipem Pawlikiem a Polskim Związkiem Łowieckim.

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak jest świadkiem w sprawie i na obecną chwilę nie może udzielić więcej informacji na temat zdarzenia. Redakcja Rolnik Info dowiedziała się, że sprawa Filipa Pawlika może - choć nie musi - zakończyć się już dzisiaj. 

[Aktualizacja 12:44] Rozprawa w sądzie dobiegła końca. Wedle informacji uzyskanych przez redaktorkę portalu Rolnik Info Anetę Wasilewską, kolejne spotkanie Filipa Pawlika i przedstawicieli PZŁ na sali sądowej odbędzie się 13 maja 2021 roku.

undefined

Artykuł jest na bieżąco aktualizowany.

undefined

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

undefined

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >