agrounia
fot. Aneta Wasilewska
Autor Magdalena Więckowska - 31 Marca 2021

Członkowie Agrounii w akcji. Pod warszawskim sądem wspierają jednego z rolników

31 marca 2021 roku o godzinie 10:50 członkowie Agrounii z liderem Michałem Kołodziejczakiem pojawili się przed wydziałem karnym sądu rejonowego w Warszawie na ulicy Marszałkowskiej. Kilkunastu rolników z flagami i przy wyciu syren wspiera jednego z rolników w sprawie sądowej.

Na miejscu jest obecna dziennikarka portalu Rolnik Info Aneta Wasilewska, która na żywo relacjonuje zdarzenia mające miejsce podczas demonstracji rolników z Agrounii.

Członkowie Agrounii wspierają rolnika w procesie sądowym

Jak się okazuje, członkowie z Agrounii pojawili się przed sądem w Warszawie, by wspierać Filipa Pawlika. Mężczyzna znany jest ze swojego czynnego udziału w życiu Agrounii. Obecna na miejscu dziennikarka Rolnik Info Aneta Wasilewska podaje:

- Na miejscu zebrało się około dwudziestu rolników z Agrounii, którzy wspierają swojego kolegę Filipa Pawlika, który ma sprawę sądową z Polskim Związkiem Łowieckim.

Zebrani na miejscu rolnicy mają flagi Agrounii, a swoją obecność zaznaczają wyciem syren. Mimo to atmosfera jest spokojna, a ruch drogowy nie jest w żaden sposób zablokowany.

Właściciel krów nie sprzątał obory przez 10 lat. Interweniowała Inspekcja WeterynaryjnaWłaściciel krów nie sprzątał obory przez 10 lat. Interweniowała Inspekcja WeterynaryjnaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Wiadomo, że policja pojawiła się dopiero po kilkunastu minutach od rozpoczęcia wydarzenia - służby najprawdopodobniej nie wiedziały, że rolnicy z Agrounii będą demonstrować dziś przed sądem.

Rolnicy w pewnym momencie umieścili na ścianie budynku sądu flagę Agrounii. Policja rozmawia z demonstrantami, lecz nie wyciągnęła żadnych konsekwencji z racji zawieszenia flagi na gmachu sądu. Dziesięciu funkcjonariuszy pilnuje drzwi do wejścia.

[Aktualizacja, godz. 11:45] Okołu dwudziestu obecnych na miejscu policjantów chce legitymować i spisywać dane wszystkich demonstrantów.

Specjalnie dla portalu Rolnik Info wypowiedział się członek Agrounii, Filip Pawlik:

- Jesteśmy optymistycznie nastawieni na tę całą sprawę. Naszym zdaniem prawda musi wyjść na jaw, sprawiedliwości musi stać się zadość. Wierzymy też w niezawisłość naszych sądów i ja widzę, że rzeczywiście to się sprawdza. (...) Sprawa jest rozwojowa, bo kolejna rozprawa będzie 13 maja. Zostawiam wszystko w dobrych rękach.

W kwestii obecności innych rolników pod sądem Filip Pawlik dodał:

- Chciałbym wszystkim podziękować: chłopakom z Podlasia, bo przyjechali z drugiego końca Polski, chłopakom moim z Wielkopolski, z łódzkiego, z kujawsko-pomorskiego. Chciałbym im serdecznie podziękować za to, że wspierali, że calutki czas rozprawy kręcili syrenami i naprawdę dodawało to poczucia pewności siebie.

O co chodzi?

Informacje na temat tego, co dzieje się w gmachu sądu w Warszawie są niejasne, a członkowie Agrounii nie mogą udzielać komentarzy w procesie, który nadal trwa. Wiadomo, że kwestia rozgrywa się między rolnikiem Filipem Pawlikiem a Polskim Związkiem Łowieckim.

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak jest świadkiem w sprawie i na obecną chwilę nie może udzielić więcej informacji na temat zdarzenia. Redakcja Rolnik Info dowiedziała się, że sprawa Filipa Pawlika może - choć nie musi - zakończyć się już dzisiaj.

[Aktualizacja 12:44] Rozprawa w sądzie dobiegła końca. Wedle informacji uzyskanych przez redaktorkę portalu Rolnik Info Anetę Wasilewską, kolejne spotkanie Filipa Pawlika i przedstawicieli PZŁ na sali sądowej odbędzie się 13 maja 2021 roku.

agrounia

agrounia

agrounia

agrounia

Artykuł jest na bieżąco aktualizowany.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł