ciągnik
Facebook / OSP Gryżyna
Autor Magdalena Więckowska - 22 Lutego 2021

Samochód wjechał w ciągnik z przyczepą. Strażacy ruszyli na ratunek

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w województwie wielkopolskim - w stojący na poboczu ciągnik rolniczy z przyczepą wjechał kierowca samochodu marki Renault. Na szczęście w momencie zderzenia w kabinie pojazdu rolniczego nikogo nie było.

Samochód marki Renault został mocno uszkodzony, a kierujący nim mężczyzna doznał obrażeń ciała - w efekcie 62-latek musiał być oswobodzony ze zniszczonego pojazdu z pomocą strażaków.

Ciągnik, przyczepa i Renault

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na trasie między miejscowościami Wonieść i Gryżyna na terenie Wielkopolski 20 lutego 2021 roku. Na poboczu stał ciągnik rolniczy marki Ursus z dołączoną do niego przyczepą.

W pewnym momencie przed godziną 20:00 w tył traktora wjechał samochód osobowy. Traktorzysta pozostał bezpieczny, ponieważ w momencie uderzenia znajdował się poza swoim pojazdem.

Obrażeń doznał jednak 62-letni kierowca samochodu marki Renault. Zmiażdżony pojazd uniemożliwił mu też wyjście na zewnątrz o własnych siłach.

Rodzice zmarli, pozostały gigantyczne długi. 16-latek sam prowadzi gospodarstwoRodzice zmarli, pozostały gigantyczne długi. 16-latek sam prowadzi gospodarstwoCzytaj dalej

Jak podaje OSP Gryżyna w swojej relacji na portalu Facebook, na miejsce przyjechali strażacy z JRG Kościan, zespół ratownictwa medycznego, a także policja.

Akcja ratownicza

Kierowca samochodu marki Renault został wyciągnięty z pojazdu dzięki strażakom, którzy wykorzystali do tego specjalne narzędzia hydrauliczne. Jak można zobaczyć w fotorelacji na facebookowym profilu OSP Gryżyna, z auta nie pozostało wiele - cały przód pojazdu uległ poważnym uszkodzeniom.

Wiadomo, że obrażeń ciała doznał kierowca samochodu osobowego, a także osoba, która w momencie uderzenia stała nieopodal ciągnika rolniczego. Dwóch poszkodowanych zostało zabranych przez zespół ratowników medycznych do szpitala karetką pogotowia.

Jak to możliwe, że samochód osobowy uderzył w stojącego na poboczu Ursusa? Obecnie sprawa nie jest jeszcze wyjaśniona, a okoliczności zdarzenia analizuje kościańska policja.

Poza odpowiedzią na pytanie, z jakiego powodu kierowca Renault wjechał w traktor, policjanci będą sprawdzali, czy pojazd rolniczy był odpowiednio zabezpieczony i oświetlony podczas postoju na poboczu drogi.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl

Następny artykuł