RolnikInfo.pl
ciągnik

Facebook / OSP Gryżyna

Samochód wjechał w ciągnik z przyczepą. Strażacy ruszyli na ratunek

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w województwie wielkopolskim - w stojący na poboczu ciągnik rolniczy z przyczepą wjechał kierowca samochodu marki Renault. Na szczęście w momencie zderzenia w kabinie pojazdu rolniczego nikogo nie było.

Samochód marki Renault został mocno uszkodzony, a kierujący nim mężczyzna doznał obrażeń ciała - w efekcie 62-latek musiał być oswobodzony ze zniszczonego pojazdu z pomocą strażaków. 

Ciągnik, przyczepa i Renault

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na trasie między miejscowościami Wonieść i Gryżyna na terenie Wielkopolski 20 lutego 2021 roku. Na poboczu stał ciągnik rolniczy marki Ursus z dołączoną do niego przyczepą.

W pewnym momencie przed godziną 20:00 w tył traktora wjechał samochód osobowy. Traktorzysta pozostał bezpieczny, ponieważ w momencie uderzenia znajdował się poza swoim pojazdem.

Obrażeń doznał jednak 62-letni kierowca samochodu marki Renault. Zmiażdżony pojazd uniemożliwił mu też wyjście na zewnątrz o własnych siłach.

Jak podaje OSP Gryżyna w swojej relacji na portalu Facebook, na miejsce przyjechali strażacy z JRG Kościan, zespół ratownictwa medycznego, a także policja.

Akcja ratownicza

Kierowca samochodu marki Renault został wyciągnięty z pojazdu dzięki strażakom, którzy wykorzystali do tego specjalne narzędzia hydrauliczne. Jak można zobaczyć w fotorelacji na facebookowym profilu OSP Gryżyna, z auta nie pozostało wiele - cały przód pojazdu uległ poważnym uszkodzeniom.

Wiadomo, że obrażeń ciała doznał kierowca samochodu osobowego, a także osoba, która w momencie uderzenia stała nieopodal ciągnika rolniczego. Dwóch poszkodowanych zostało zabranych przez zespół ratowników medycznych do szpitala karetką pogotowia.  

Jak to możliwe, że samochód osobowy uderzył w stojącego na poboczu Ursusa? Obecnie sprawa nie jest jeszcze wyjaśniona, a okoliczności zdarzenia analizuje kościańska policja.

Poza odpowiedzią na pytanie, z jakiego powodu kierowca Renault wjechał w traktor, policjanci będą sprawdzali, czy pojazd rolniczy był odpowiednio zabezpieczony i oświetlony podczas postoju na poboczu drogi.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Zapraszamy na naszą rozmowę z Michałem Kołodziejczakiem, liderem Agrounii.

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl

Podobne artykuły

Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >
ciągnik pole las

Maszyny

Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Rejestracja ciągnika przez nowego właściciela. Wydłużony czas na rejestrację pojazdu

Czytaj więcej >
Ciągnik - przejazd kolejowy

Maszyny

Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem

Czytaj więcej >
Kradzież - ciągnik

Maszyny

Ukradli ciągnik wart ponad 100 tys. zł. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty

Czytaj więcej >