Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Ciągnikiem rolniczym wjechał w ogrodzenie. Traktorzysta trafił do aresztu
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Ciągnikiem rolniczym wjechał w ogrodzenie. Traktorzysta trafił do aresztu

AndrzejRembowski/Pixabay
AndrzejRembowski/Pixabay

33-letni mężczyzna wjechał ciągnikiem rolniczym w ogrodzenie prywatnej posesji w gminie Łęczyca (woj. łódzkie). Jak się okazało, traktorzysta prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, miał blisko cztery promile alkoholu w organizmie.

W jednej z miejscowości w gminie Łęczyca w miniony czwartek, 15 lipca bieżącego roku około godziny 20:00 kierowca ciągnika rolniczego wjechał w ogrodzenie. Zdarzenie zaniepokoiło właściciela, który natychmiast pojawił się przy traktorzyście.

Traktorzysta na "podwójnym gazie"

Jak powiadomili funkcjonariusze z Łódzkiej Policji, właściciel posesji zauważył, że traktorzysta jest pod działaniem alkoholu i próbuje odjechać z miejsca zdarzenia. Właściciel szybko zareagował i zabrał traktorzyście kluczyki do pojazdu.

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, którzy przebadali trzeźwość mężczyzny. Jak się okazało, 33-latek wsiadł za kierownicę, mając blisko cztery promile w wydychanym powietrzu.

Zarzuty dla 33-latka

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez funkcjonariuszy, podczas zdarzenia, na szczęście, nikt nie został ranny. Natomiast 33-latek trafił do aresztu. Traktorzyście po wytrzeźwieniu przedstawiono zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

- Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką karą grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów - przekazali policjanci.

Co więcej, młody traktorzysta może otrzymać karę grzywny za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Policja