Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Dni Pola PROCAM 2023 zakończone
Zuzanna Rucińska
Zuzanna Rucińska 19.06.2023 08:00

Dni Pola PROCAM 2023 zakończone

Pole w słońcu
unsplash.com

Właśnie zakończył się cykl spotkań w ramach Dni Pola, odbywających się od 31 maja do 16 czerwca 2023 roku. Jakie były najważniejsze wydarzenia imprezy? Sprawdź podsumowanie!
 

Mikrobiologiczne rozwiązania oraz odmiany roślin

Jednym z najważniejszych tematów tegorocznych Dni Pola była prezentacja rozwiązań mikrobiologicznych w rolnictwie w oparciu o takie preparaty jak np. AzotoPower, FosfoPower, BaktoTarcza P, a także sytuacja fitosanitarna na polach w 2023 roku. Podczas cyklu spotkań uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o odmianach rzepaku takich jak LG Auckland, LG Baracuda, LG Absolut, Batis, DK Exbury, które charakteryzowały się rekordowymi plonami.

Co więcej, podczas Dni Pola można było zapytać również o odmiany pszenic w tym posiadającą oficjalny Rekord Polski na najwyższy plon pszenicy z hektara odmianę Argument oraz inne odmiany m.in Findus, Chevignon, a także różne gatunki zbóż.

Odpowiednio dobrane odmiany roślin kluczem do wysokiego plonu

„Każdego roku, a szczególnie w lata o nasilonym występowaniu któregoś z negatywnych czynników atmosferycznych jak mróz czy susza dobór odmian w uprawie roślin jest kluczowym elementem budowania wysokiego plonu, co można było pozytywnie ocenić naocznie, przyglądając się skutecznym i najnowszym rozwiązaniom z zakresu konwencjonalnej jak i biologicznej ochrony roślin” podaje PROCAM.

Nawożenie roślin

Jak podaje PROCAM, wielką popularnością cieszyła się także tematyka dotycząca nawożenia roślin, która to w obecnych czasach, jak i w przyszłości zadecyduje o dochodowości produkcji. Na spotkaniach była także możliwość przebadania twardości wody oraz prób glebowych na obecność patogenów glebowych.

W trakcie większości spotkań obecni byli przedstawiciele firmy Agrimet spod Gołdapi produkującej uprawowe maszyny rolnicze niezbędne w każdym gospodarstwie.