RolnikInfo.pl
Grzegorz Puda - folia

MKiŚ/Facebook

Dofinansowanie utylizacji folii rolniczej. Będzie nowy nabór wniosków

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

- Jednym z wyzwań, z którym bezpośrednio borykają się dziś rolnicy, jest znalezienie sposobu na utylizację folii rolniczych, które masową są wykorzystywane w produkcji rolnej - mówił dzisiaj podczas uruchomienia programu wsparcia utylizacji folii rolniczych Michał Kurtyka Minister Środowiska i Klimatu.

Dzisiaj po godzinie 9:00 odbyła się konferencja prasowa w sprawie uruchomienia drugiej edycji programu „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”, w której wzięli udział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda, Minister Środowiska i Klimatu Michał Kurtyka, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prof. Maciej Chorowski oraz wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Dominik Bąk.

Protest - rolnicy

Protest rolników z Sobieradza. Stanowcze "nie” dla decyzji władz powiatu

CZYTAJ DALEJ

"Polski rząd chce wspierać polskich rolników"

- Uważam, że polscy rolnicy są wzorem dla swoich kolegów z innych krajów europejskich, ponieważ wiedzą jak umiejętnie łączyć ekonomię z troską o środowisko naturalne. Stosują mniej środków ochrony roślin i nawozów sztucznych niż rolnicy w innych krajach UE. Polski rząd chce wspierać polskich rolników i tam, gdzie nie da się uniknąć odpadów - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Grzegorz Puda.

Szef MRiRW dodał, że rolnicy wielokrotnie zwracali się do niego, by przywrócić program dofinansowania utylizacji folii rolniczej.

Kiedy rozpocznie się nabór?

Jak zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Dominik Bąk wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nabór drugiej edycji programu rozpocznie się 28 czerwca bieżącego roku, a zakończy się 15 września 2021 roku.

- Przewidujemy, że do 31 marca 2022 roku zdołamy ocenić wnioski i zawrzeć umowy z beneficjentami. Kwalifikowalność kosztów, to okres od 1 czerwca 2021 do 30 czerwca 2022 roku - dodał Bąk.

Budżet naboru wynosi 25 mln zł.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: MKiŚ/Facebook

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >
pogoda

Wiadomości

Pogodowy kataklizm na południu kraju. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >