RolnikInfo.pl
Pexels/Pixabay

Pexels/Pixabay

Już dzisiaj ministerstwo przedstawi założenia "Programu odbudowy gospodarstw po ASF"

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Podczas najbliższego posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawione zostaną główne założenia "Program odbudowy gospodarstw po ASF" - informuje dziś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie Sejmu, najbliższe posiedzenie na temat aktualnej sytuacji w związku z występowaniem Afrykańskiego Pomoru Świń w Polsce odbędzie się dzisiaj, 19 lipca o godzinie 20:00. Podczas spotkania referować będą Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarz Weterynarii.

"Program odbudowy gospodarstw po ASF"

Jak informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w związku z potwierdzaniem kolejnych ognisk ASF zarówno w Polsce, jak i w sąsiednich krajach, Grzegorz Puda podjął decyzję o przygotowaniu specjalnego "Programu odbudowy gospodarstw po ASF".

W programie znaleźć się mają nowe, a także istniejące już, ale zmodyfikowane "instrumenty wsparcia finansowego", dzięki którym możliwe będzie utrzymanie i odbudowa produkcji świń.

- Zgodnie z decyzją Ministra Grzegorza Pudy program ma zawierać również zmiany, które efektywniej wesprą odbudowę małych i średnich gospodarstw - podkreśla MRiRW.

Za przygotowanie programu odpowiedzialne są przedstawiciele z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Inspekcji Weterynaryjnej, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Powstaje też pakiet informacyjny

Jak wynika z informacji przekazanych w komunikacie MRiRW, trwają prace nad przygotowaniem pakietu informacyjnego, w którym zamieszczone zostaną dane o funkcjonujących mechanizmach wsparcia dla rolników, zmagających się z ASF.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

  • Stodoła stanęła w ogniu. W środku indyki, kozy i gęsi

  • "Rolnicy. Podlasie": Gienek trafił do szpitala. Przerwano nagrania

  • Apel do resortu rolnictwa. Potrzeba urealnienia stawek dopłat do paliwa rolniczego

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Sejm.gov.pl

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

krus

Część rolników będzie musiała przenieść się z KRUS do ZUS. Zmiana od 1 stycznia 2022 roku

Czytaj więcej >
sołtys

Czy sołtys ma pensję? Rozwiewamy wątpliwości

Czytaj więcej >
jakie podatki płacą rolnicy

Jakie podatki płacą rolnicy?

Czytaj więcej >
sołtys

Czy sołtys może być radnym w gminie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >