Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Emilka z "Rolnicy. Podlasie" z nietypowym ogłoszeniem. Chodzi o kozy po przejściach
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.06.2022 02:02

Emilka z "Rolnicy. Podlasie" z nietypowym ogłoszeniem. Chodzi o kozy po przejściach

Emilka rolnicy podlasie
Facebook / Ranczo Laszki Emilia Korolczuk

Emilia Korolczuk w poście na Facebooku zaznacza, że kozy w wieku czterech i dwóch lat są po przejściach - u poprzedniego właściciela były zaniedbane, przez co niedostatecznie urosły. 

Kozy u Emilki z "Rolnicy. Podlasie"

W gospodarstwie w Laszkach nie ma chyba ani jednego zwierzęcego mieszkańca, który nie miałby swojego imienia i własnej, unikatowej historii. Rolniczka Emilka podchodzi do każdego ze swoich podopiecznych bardzo indywidualnie i - jak na prawdziwą hodowczynię przystało - ważny jest dla niej los wszystkich swoich zwierząt.

Już od dłuższego czasu znana rolniczka informuje swoich fanów w mediach społecznościowych o stadzie swoich kóz, które powiększa się o młode. Okazuje się jednak, że niektóre ze zwierząt opuszczą gospodarstwo w Laszkach. 

Na Facebooku Emilia Korolczuk napisała: 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

- Dwie kózki szukają domu. Biała Lodzia 4 lata i jej córka Janeczka lat 2. Kozy te były kiedyś zaniedbane i są niedorośnięte, więc nie nadają się do rozmnażania i na mleko, jedynie jako pupilki do kochania i miziania. [pis. oryg.]

Szczegóły oferty Emilki

Jak poinformowała Emilka, kozy posiadają kolczyki. Ważne jest dla niej również, by przyzwyczajone do swojego towarzystwa zwierzęta trafiły do nowego domu razem. Rolniczka dodała, że kozy sprzedaje za symboliczną opłatą 200 złotych.

Pod postem rolniczki pojawiło się prawie sto komentarzy. Wiele osób nie kryło zainteresowania kozami - niestety, wiele z nich mieszka zbyt daleko, by móc zorganizować transport po zwierzęta.

Przy okazji czytania komentarzy pod ogłoszeniem Emilki można było przekonać się, że wśród jej fanów jest bardzo wielu właścicieli kóz. Nic dziwnego, że zwierzęta te cieszą się tak dużą popularnością - są wytrzymałe, cieszą się dobrym zdrowiem, a ponadto dają pyszne mleko.

Czy kozy Lodzia i Janeczka znalazły już nowy dom? Emilka nie zdradziła, czy jej podopieczne nadal z nią mieszkają - być może dowiemy się tego w kolejnym z filmów, które rolniczka publikuje na swoim kanale na portalu YouTube. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / Ranczo Laszki Emilia Korolczuk