gospodarstwo
podlaskie.kas.gov.pl
Autor Magdalena Więckowska - 6 Lutego 2021

W gospodarstwie produkcja trwała w najlepsze. KAS oniemiała, gdy odkryła prawdę

W gospodarstwie w powiecie białostockim Krajowa Administracja Skarbowa wykryła nielegalną produkcję alkoholu. Miejsce było wyposażone w specjalną aparaturę oraz całą linię produkcyjną.

Produkcja nielegalnego alkoholu miała miejsce w gospodarstwie w okolicy Zabłudowa na Podlasiu.

Nielegalny alkohol w gospodarstwie

Wydarzenie opisała na swojej stronie internetowej podlaska Krajowa Administracja Skarbowa z siedzibą w Białymstoku. 4 lutego 2021 roku funkcjonariusze wkroczyli do jednego z gospodarstw nieopodal Zabłudowa.

Działanie wynikało z podejrzeń dotyczących nielegalnej produkcji alkoholu. Jak przekonali się funkcjonariusze, przypuszczenia okazały się prawdą.

Na miejscu znaleziono 70 litrów samodzielnie wytworzonego alkoholu. Jak podano w komunikacie KAS, zarekwirowane trunki miały moc od 50 do 90%.

Rolnik stracił panowanie nad pojazdem. Zniszczył ciągnik, dom i słup oświetleniowyRolnik stracił panowanie nad pojazdem. Zniszczył ciągnik, dom i słup oświetleniowyCzytaj dalej

Co więcej, poza samym alkoholem funkcjonariusze KAS zabezpieczyli całą linię produkcyjną wraz z aparaturą służącą do wyrobu produktu.

Konsekwencje nielegalnej produkcji

Mężczyzna, który był odpowiedzialny za nielegalną produkcję alkoholu to 49-letni właściciel posesji, mieszkaniec gminy Zabłudów. Wiadomo, że w wyniku odkrycia Krajowe Administracji Skarbowej mężczyzna stanie przed sądem.

Wobec właściciela posesji wszczęto postępowanie karne skarbowe - zarekwirowano alkohol i aparaturę do jego produkcji.

Jakie konsekwencje prawne może ponieść mężczyzna, który nielegalne produkował alkohol? Jak podaje komunikat białostockiej KAS grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: podlaskie.kas.gov.pl

Następny artykuł