RolnikInfo.pl
Wypadek - ciągnik

st. str. Kamil Jąder, ogn. Krzysztof Juja - KP PSP w Grodzisku Wlkp

Groźne zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. 19-letni kierowca trafił do szpitala

30 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

27 kwietnia na drodze wojewódzkiej DW 308 przed miejscowością Ujzad doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Jak się okazało, za kierownicą osobówki siedział 19-letni kierowca, który po wypadku został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala z ciężkimi obrażeniami.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek 27 kwietnia 2021 roku. Jak przekazał asp. sztab. Tomasz Nowaczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim, strażacy zostali zadysponowani około godziny 14:45. Jak się okazało, na drodze wojewódzkiej DW 308 przed miejscowością Ujzad zderzył się samochód osobowy z ciągnikiem rolniczym. 

Strażacy po przybyciu na miejsce zabezpieczyli teren, udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym oraz przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kierującego samochodem osobowym. 

- Na miejsce zdarzenia przybył śmigłowiec LPR, który przetransportował poszkodowanego do szpitala - powiadomił asp. sztab. Tomasz Nowaczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

19-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala 

Jak powiadomił portal grodzisk.naszemiasto.pl, za kierownicą samochodu osobowego marki volkswagen golf podróżował 19-letni mieszkaniec gminy Kamieniec. Młody mężczyzna podczas zdarzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciągnikiem rolniczym, co doprowadziło do rozbicia samochodu. 

19-latek w ciężkim stanie został zabrany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jak zaznaczył portal, stan mężczyzny jest bardzo ciężki. Kierowca doznał między innymi urazu czaszkowo-mózgowego.

- Przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość, która spowodowała, że 19-latek stracił panowanie nad pojazdem - przekazał w rozmowie z portalem grodzisk.naszemiasto.pl oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, kom. Kamil Sikorski.

Na miejscu pojawiły się załogi z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim. Akcja strażaków na miejscu zdarzenia trwały blisko 4 godziny. Na czas akcji droga wojewódzka była całkowicie zablokowania. 

Fot. st. str. Kamil Jąder, ogn. Krzysztof Juja - KP PSP w Grodzisku Wlkp

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło:  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim, Grodzisk.naszemiasto.pl

Podobne artykuły

Ochotnicza Straż Pożarna w Dygowie/Facebook

Maszyny

Wypadek podczas prac polowych. Kombajn przewrócił się na dach

Czytaj więcej >
OSP Kolonia Chmielnik/Facebook

Maszyny

Groźne zdarzenie podczas prac polowych. Rolnik trafił do szpitala

Czytaj więcej >
AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Maszyny

Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia

Czytaj więcej >
Michelin ULTRAFLEX

Maszyny

Pewny sposób na oszczędności w rolnictwie

Czytaj więcej >
ursus

Maszyny

77-latek nie ustąpił pierwszeństwa. Ursus rozsypał się w drobny mak

Czytaj więcej >
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie

Maszyny

Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci

Czytaj więcej >