Grzegorz Puda - oświadczenie
Grzegorz Puda/Twitter
Autor Aneta Wasilewska - 20 Lutego 2021

Oświadczenie Ministra Rolnictwa. Grzegorz Puda odcina się od "reform Kołodziejczaka"

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do ostatnich wypowiedzi Michała Kołodziejczaka z Agrounii na temat reformy KRUS. " Ani ja, ani rząd nie mamy z nią nic wspólnego" wskazuje Minister Rolnictwa. 

Dzisiaj po południu Grzegorz Puda na Twitterze wydał oficjalne oświadcznie

- OŚWIADCZENIE!!! Wszystkie tezy głoszone przez pana Kołodziejczaka na temat reformy KRUS, są przez niego wymyślone dlatego należy ją nazwać reformą Kołodziejczaka - wskazał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Co więcej, jak zaznaczył Grzegorz Puda: "Ani ja, ani rząd nie mamy z nią nic wspólnego".

Policyjny pościg za ciągnikiem. Nietrzeźwy rolnik w przyczepce przewoził wnuczkęPolicyjny pościg za ciągnikiem. Nietrzeźwy rolnik w przyczepce przewoził wnuczkęCzytaj dalej

"Reforma Kołodziejczaka"

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi odniósł się do tez, które zostały zaprezentowane wczoraj podczas konferencji prasowej Agrounii pod siedzibą KRUS w Warszawie, o czym więcej można przeczytać >tutaj<

- Jesteśmy pod KRUS i mówimy jasno: nie ma naszej zgody na dodatkowe opłaty dla małych przedsiębiorców na wsi. Przedstawiamy dobrą dla rolników ustawę - jest już w Senacie. Emerytowany rolnik będzie mógł posiadać ziemię - wskazała w mediach społecznościowych Agrounia.

Sprawa zmiany w rolników

Temat zmiany przejścia rolników z KRUS do ZUS ujrzał światło dzienne po doniesieniach "Rzeczpospolitej". Projekt nowelizacji ma usunąć z ustawy zapis w postaci artykułu 5a, a dzięki niemu rolnicy mogli prowadzić niewielką działalność gospodarczą i nadal ubezpieczać się w KRUS. Jednak od 1 stycznia 2021 roku miałoby to być już niemożliwe, więcej na ten temat pisaliśmy >tutaj<. Co więcej, zaledwie dwa dni temu, Grzegorz Puda wydał oświadczenie, w którym powiadomił, że żaden projekt takiej ustawy nie trafił ani do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ani do KRUS. Co jednak nie oznacza, że prace nad ustawą o ubezpieczeniu społecznym rolników nie są prowadzone.

Grzegorz Puda

Twitter/ Grzegorz Puda

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł