RolnikInfo.pl > Wiadomości > IMGW: prognoza na kolejne dni. Pojawią się pierwsze przymrozki
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

IMGW: prognoza na kolejne dni. Pojawią się pierwsze przymrozki

imgw
unsplash.com / fot. L. Gasterstadt

Pierwsze dni kalendarzowej jesieni pozytywnie zaskoczyły wielu mieszkańców Polski - nie brakuje słońca, deszcze występują sporadycznie, a temperatura utrzymuje się na dość stałym poziomie. Jak informują specjaliści Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, kolejne dni bieżącego tygodnia będą przynosiły stopniowe pogorszenie aury i niższe temperatury.

Wedle aktualnych prognoz pogody pierwsze przymrozki przy gruncie mogą pojawić się w niektórych częściach Polski już w najbliższy piątek.

IMGW: nadchodzą pierwsze przymrozki

Po ponadprzeciętnie deszczowym i chłodnym sierpniu, przełom września i października zaskoczył mieszańców Polski piękną, złotą jesienią. Jak prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, początek tygodnia w całym kraju obfitować będzie w słońce - słabe opady deszczu mogą pojawić się jedynie w zachodniej części Polski.

We wtorek (5.10) temperatura wyniesie w ciągu dnia od 16°C do 25°C, jednakże warto pamiętać, że nad ranem termometry mogą wskazać jedynie 5°C.

W środę (6.10) na niebie pojawi się więcej zachmurzenia i deszczu w zachodniej części Polski. Również na wschodzie niebo może być spowite chmurami, jednakże wystąpienie opadów atmosferycznych jest mało prawdopodobne. Temperatura wyniesie od 12°C do 18°C w ciągu dnia. Czwartkowa aura (7.10) będzie natomiast kontynuacją warunków atmosferycznych z poprzedniej doby.

Prognoza pogody na piątek i weekend

Z każdym dniem ochłodzenie będzie coraz bardziej dotkliwe - według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w piątek (8.10) termometry w różnych miejscach w kraju mogą wskazać od 2°C do 17°C.

Co istotne, już w piątek we wschodniej i południowej części Polski pojawią się pierwsze przymrozki przy gruncie - temperatura w nocy i z samego rana może spaść do -3°C.

W sobotę (9.10) chmury pokryją niebo w prawie całym kraju, a temperatura wyniesie maksymalnie 10°C w ciągu dnia.

Nieco więcej słońca w niedzielę (10.10) - podobnie jak w sobotę, w Polsce prawdopodobnie nie spadnie ani kropla deszczu.

Jak stwierdził ekspert IMGW Michał Ogrodnik, bardzo możliwe, że wtorek (5.10) będzie ostatnim tak ciepłym dniem w bieżącym roku, kiedy to temperatury w niektórych częściach kraju osiągnęły nawet 25°C.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: imgw.pl, ventusky.com

Tagi: IMiGW Pogoda