RolnikInfo.pl
IMGW - ostrzezenia

Natalia_Kollegova/Pixabay

IMGW wydał ostrzeżenia. "Uwaga, dziś w nocy przymrozki"

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Obecnie w kraju obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki wodnej przed przymrozkami i burzami z gradem. Jak wskazuje IMGW, temperatura spadnie przy gruncie do -3°C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami, które obowiązywać będą w południowych powiatach woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego oraz dla większej części północnej i zachodniej Polski. Jak przewidują synoptycy, miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, a przy gruncie do -3°C. 

fot. IMGW

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami

Oprócz ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed przymrozkami w Polsce w związku z prognozowanymi przez synoptyków opadami deszczu i burzami w południowo-wschodniej części kraju obowiązują obostrzenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Jak wskazał IMGW, możliwe są gwałtowne wzrosty stanu wody, lokalnie przekroczenia stanów ostrzegawczych, a nawet podtopienia. Na poniższej mapie żółtym kolorem oznaczono miejsca, w których obowiązują alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Ostrzeżenia obowiązują do godziny 20:00 7 maja bieżącego roku. 

Wydanie przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżeń pierwszego stopnia oznacza, że w kraju mogą pojawić się warunki, jakie sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, czyli takich, które mogą nieść za sobą zagrożenie dla zdrowia i życia oraz powodować straty materialne. 

fot.IMGW

Zgodnie z prognozami IMGW w nocy będzie pochmurno. Jedynie na zachodzie i północy możliwe są rozpogodzenia. Synoptycy wskazują na to, że w nocy pojawi się przelotny deszcz, zanikające burze, możliwe są także opady deszczu ze śniegiem. W nocy termometry wskażą od -1°C do 5°C i jak wyżej zostało wspomniane, temperatura przy gruncie spadnie do -3°C. Nocą wiatr będzie umiarkowany. 

Pogoda na weekend 

Jak przewidują synoptycy IMGW, jutro temperatura nie będzie przekraczać 14°C. Sobota tak, jak i piątek będzie deszczowa. Natomiast w niedzielę Polska znajdzie się w ciepłym wycinku rozległego niżu znad Wysp Brytyjskich, z południowego zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze. Temperatura w wielu miejscach w Polsce przekroczy 20°C.

Natomiast po weekendzie w poniedziałek i wtorek będzie jeszcze cieplej. W tych dniach można się spodziewać, że temperatura sięgnie w niektórych częściach kraju nawet do 28°C.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: IMGW

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

puda

Minister Grzegorz Puda skomentował strajki rolników. Odniósł się do postulatów Agrounii

Czytaj więcej >
rolnik

Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja

Czytaj więcej >
grunty - rolnicy

Ogromne straty rolników z gminy Stupsk. Od jesieni ubiegłego roku zalewane są ich łąki i grunty orne

Czytaj więcej >
Rolnik - pszczoły

Rolnik oskarżony o spowodowanie lokalnej katastrofy ekologicznej. Grozi mu do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >