Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > IMGW wydał ostrzeżenia. "Uwaga, dziś w nocy przymrozki"
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 20.06.2022 02:02

IMGW wydał ostrzeżenia. "Uwaga, dziś w nocy przymrozki"

IMGW - ostrzezenia
Natalia_Kollegova/Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami, które obowiązywać będą w południowych powiatach woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego oraz dla większej części północnej i zachodniej Polski. Jak przewidują synoptycy, miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, a przy gruncie do -3°C. 

fot. IMGW

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami

Oprócz ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed przymrozkami w Polsce w związku z prognozowanymi przez synoptyków opadami deszczu i burzami w południowo-wschodniej części kraju obowiązują obostrzenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Jak wskazał IMGW, możliwe są gwałtowne wzrosty stanu wody, lokalnie przekroczenia stanów ostrzegawczych, a nawet podtopienia. Na poniższej mapie żółtym kolorem oznaczono miejsca, w których obowiązują alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Ostrzeżenia obowiązują do godziny 20:00 7 maja bieżącego roku. 

Wydanie przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżeń pierwszego stopnia oznacza, że w kraju mogą pojawić się warunki, jakie sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, czyli takich, które mogą nieść za sobą zagrożenie dla zdrowia i życia oraz powodować straty materialne. 

fot.IMGW

Zgodnie z prognozami IMGW w nocy będzie pochmurno. Jedynie na zachodzie i północy możliwe są rozpogodzenia. Synoptycy wskazują na to, że w nocy pojawi się przelotny deszcz, zanikające burze, możliwe są także opady deszczu ze śniegiem. W nocy termometry wskażą od -1°C do 5°C i jak wyżej zostało wspomniane, temperatura przy gruncie spadnie do -3°C. Nocą wiatr będzie umiarkowany. 

Pogoda na weekend 

Jak przewidują synoptycy IMGW, jutro temperatura nie będzie przekraczać 14°C. Sobota tak, jak i piątek będzie deszczowa. Natomiast w niedzielę Polska znajdzie się w ciepłym wycinku rozległego niżu znad Wysp Brytyjskich, z południowego zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze. Temperatura w wielu miejscach w Polsce przekroczy 20°C.

Natomiast po weekendzie w poniedziałek i wtorek będzie jeszcze cieplej. W tych dniach można się spodziewać, że temperatura sięgnie w niektórych częściach kraju nawet do 28°C.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: IMGW

Tagi: IMiGW Pogoda