RolnikInfo.pl
IMGW - przymrozki

Pxhere CC0 Domena publiczna

IMGW wydało ostrzeżenia. Początek majówki z przymrozkami

30 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Nadchodząca wielkimi krokami majówka rozpocznie się od przymrozków. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami, które pojawią się w nocy z piątku na sobotę. Podczas weekendu majowego będzie pochmurnie z opadami deszczu. W Polsce w niedzielę pojawią się także burze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami, które pojawią się w nocy z piątku na sobotę (30.04/01.05). Miejscami prognozowany jest spadek temperatury przy gruncie nawet do -5°C. Ostrzeżenia wydane zostały dla północnej części kraju - wkazno je żółtym kolorem na zamieszczonej poniżej mapie. 

Fot. IMGW

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Zgodnie z prognozami synoptyków IMGW, jedynie w nocy z piątku na sobotę w Polsce mogą pojawić się przymrozki. Następne noce w całym kraju będą już bez przymrozków.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał także ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia przed wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na obszarze Zalewu Szczecińskiego (woj. zachodniopomorskie). Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 10:00 w piątek do godziny 8:00 w sobotę 1 maja. 

Pogoda na majówkę 

Na najbliższą sobotę synoptycy z IMGW prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże, Na południu kraju pojawić się mogą opady deszczu. W ciągu dnia termometry pokażą od 10°C do 17°C. Natomiast w niedzielę 2 maja w większej części kraju pojawią się opady deszczu, z umiarkowanym natężeniem. Na południu i wschodzie pojawią się burze. Temperatura będzie wynosić od 8°C do 14°C na północnym zachodzie Polski i od 15°C do 21°C na południowym wschodzie. Podczas burz wzrośnie prędkość wiatru, porywy mogą osiągać nawet 60 km/h.

Pochmurny dzień z przelotnymi opadami deszczu czeka nas w poniedziałek 3 maja. Jedynie na południu kraju spodziewać się można przejaśnień, będzie to także cześć kraju, na której nie powinno padać. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 8°C do 16°C. 

Jaka pogoda po majówce?

Cieplejsze dni mogą pojawić się już po weekendzie majowym. Zgodnie z prognozami synoptyków TVN Meteo, już po 5 maja do kraju spłynie ciepłe powietrze, a temperatura może wynieść nawet 25°C  Jak informuje portal fanipogody.pl, w okolicach 11 maja temperatury na południu Polski sięgną nawet do 26-27°C. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: IMGW, Onet

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >