IMGW - przymrozki
Pxhere CC0 Domena publiczna
Autor Aneta Wasilewska - 30 Kwietnia 2021

IMGW wydało ostrzeżenia. Początek majówki z przymrozkami

Nadchodząca wielkimi krokami majówka rozpocznie się od przymrozków. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami, które pojawią się w nocy z piątku na sobotę. Podczas weekendu majowego będzie pochmurnie z opadami deszczu. W Polsce w niedzielę pojawią się także burze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami, które pojawią się w nocy z piątku na sobotę (30.04/01.05). Miejscami prognozowany jest spadek temperatury przy gruncie nawet do -5°C. Ostrzeżenia wydane zostały dla północnej części kraju - wkazno je żółtym kolorem na zamieszczonej poniżej mapie.

mapa

Fot. IMGW

Rolnik Rolnik "pożyczył" ciągnik i pojechał uprawiać swoje poleCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Zgodnie z prognozami synoptyków IMGW, jedynie w nocy z piątku na sobotę w Polsce mogą pojawić się przymrozki. Następne noce w całym kraju będą już bez przymrozków.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał także ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia przed wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na obszarze Zalewu Szczecińskiego (woj. zachodniopomorskie). Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 10:00 w piątek do godziny 8:00 w sobotę 1 maja.

Pogoda na majówkę

Na najbliższą sobotę synoptycy z IMGW prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże, Na południu kraju pojawić się mogą opady deszczu. W ciągu dnia termometry pokażą od 10°C do 17°C. Natomiast w niedzielę 2 maja w większej części kraju pojawią się opady deszczu, z umiarkowanym natężeniem. Na południu i wschodzie pojawią się burze. Temperatura będzie wynosić od 8°C do 14°C na północnym zachodzie Polski i od 15°C do 21°C na południowym wschodzie. Podczas burz wzrośnie prędkość wiatru, porywy mogą osiągać nawet 60 km/h.

Pochmurny dzień z przelotnymi opadami deszczu czeka nas w poniedziałek 3 maja. Jedynie na południu kraju spodziewać się można przejaśnień, będzie to także cześć kraju, na której nie powinno padać. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 8°C do 16°C.

Jaka pogoda po majówce?

Cieplejsze dni mogą pojawić się już po weekendzie majowym. Zgodnie z prognozami synoptyków TVN Meteo, już po 5 maja do kraju spłynie ciepłe powietrze, a temperatura może wynieść nawet 25°C Jak informuje portal fanipogody.pl, w okolicach 11 maja temperatury na południu Polski sięgną nawet do 26-27°C.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: IMGW, Onet

Następny artykuł