Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > 11-letni Marek chce założyć wiejski ogród botaniczny, by pomagać potrzebującym
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:33

11-letni Marek chce założyć wiejski ogród botaniczny, by pomagać potrzebującym

wiejski ogród botaniczny
https://zrzutka.pl/tccwz5

W tym celu na popularnym portalu zrzutka.pl powstała zbiórka pieniędzy mająca pomóc w spełnieniu pragnień chłopca - czasu jest coraz mniej, a całkowita kwota na stworzenie ogrodu to 200 tysięcy złotych.

Marek i jego marzenie o wiejskim ogrodzie botanicznym

W tekście internetowej zrzutki, która prowadzona jest na rzecz urzeczywistnienia marzenia 11-letniego Marka możemy znaleźć cytat Karla Winterhaltera: Sukcesu nigdy nie osiąga się samemu. Kierowani tą maksymą Marek i jego mama postanowili poprosić o finansowe wsparcie internautów w utworzeniu pierwszego w Polsce wiejskiego ogrodu botanicznego.

W opisie ogłoszenia możemy przeczytać, że chłopiec z chęcią angażuje się w akcje pomocowe dla osób niepełnosprawnych, m.in. dla dzieci cierpiących na SMA czy mieszkańców DPS.

W tym celu Marek przeznacza na licytacje kwiaty ze swojego ogrodu. Pomaganie innym ludziom jest jego wielką pasją, do czego z chęcią wykorzystuje swoje umiejętności ogrodnicze.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Obecnie młody pasjonat roślin ma własny ogród, w którym spędza wolny czas. Jego marzenie jest jednak większe - Marek chciałby utworzyć wiejski ogród botaniczny otwarty dla wszystkich potrzebujących.

Szczegóły projektu

Jak czytamy w opisie zbiórki, Marek chciałby, by w ogrodzie było miejsce nie tylko na rośliny, ale także na wszelkie elementy umożliwiające wypoczynek, tj. hamaki, stoliki, ławki, altany. Całkowita powierzchnia planowanej inwestycji ma wynieść 1 hektar.

Systematyczne dbanie o dość sporą powierzchnię ogrodniczą może być jednak nie lada wyzwaniem dla 11-letniego chłopca. Choć brak na ten temat dodatkowych informacji, to możemy domyślać się, że działania Marka są wspierane przez jego bliskich dorosłych. 

Co ciekawe, link do zbiórki chłopca pojawił się m.in. na facebookowym profilu Gienka i Andrzeja, rolników znanych z serialu Rolnicy. Podlasie. Marek prowadzi stronę w mediach społecznościowych poświęconą swojemu projektowi, którą można obejrzeć pod >tym< linkiem.

Na 30 marca 2021 roku Markowi udało się zebrać 13 843 złote z 200 tysięcy złotych. Projekt wsparło 251 darczyńców, a największa jednorazowo wpłacona kwota wyniosła aż 1000 złotych.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: zrzutka.pl