RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Kierowca przewoził cielęta. Pracownicy WITD wykryli poważny problem
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:40

Kierowca przewoził cielęta. Pracownicy WITD wykryli poważny problem

cielęta
witdpoznan.pl; unsplash.com / fot, Olga Kravchuk

Przewóz zwierząt jest bardzo odpowiedzialnym i wymagającym zajęciem - pojazdy przeznaczone do tego typu podróży muszą bezwzględnie spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa. Niestety niekiedy okazuje się, że masa całkowita pojazdu ze zwierzętami jest zbyt duża - do tego typu sytuacji doszło w ostatnich dniach w Wielkopolsce.

Do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca przewożący młode byki - pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego odkryli, że całkowita masa pojazdu przekraczała dopuszczalne normy o 1,2 tony.

Kontrola podczas przewozu cieląt

Sprawa została opisana na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.

Jak możemy dowiedzieć się z komunikatu służb, do zatrzymania pojazdu przewożącego młode byczki doszło w poniedziałek 21 czerwca 2021 roku.

Choć kontrola miała mieć charakter rutynowy, to rzuciła światło na poważne wykroczenie - okazało się bowiem, że całkowita masa pojazdu znacznie odbiegała od przyjętych norm.

Jak podają pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, w punkcie kontroli wagowej w Topólce okazało się, że pojazd ważył 4,7 tony - czyli aż o 1,2 tony więcej, niż zezwalają na to przepisy.

Dalsze postępowanie ws. transportu młodych byków

Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego nie mogli zezwolić kierowcy na dalszą podróż z nadprogramowymi kilogramami.

Przewoźnik otrzymał zakaz poruszania się pojazdem do momentu przeładowania części zwierząt do dodatkowego samochodu transportowego.

Jak możemy dowiedzieć się z informacji przekazanej przez WITD w Poznaniu, mężczyzna przewożący młode byki został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Warto dodać, że po pewnym czasie na miejscu pojawił się pojazd, na który wprowadzono część cieląt, po czym przewoźnicy ruszyli w dalszą podróż.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródła: witdpoznan.pl