Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Krajewski: Jeżeli PiS chce rozwiązać problem, niech zajmie się procedowaniem ustawy
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.05.2021 02:00

Krajewski: Jeżeli PiS chce rozwiązać problem, niech zajmie się procedowaniem ustawy

PSL - ustawa ws. emerytur
nowePSL/YouTube

- Jarosław Kaczyński powiedział, że na wsi jest problem z przekazaniem gospodarstwa, a ze zbyciem, czy sprzedażą gospodarstwa problemów nie ma. Dopiero problemy są, gdy rolnik chce przejść na emeryturę i musi przekazać gospodasrtwo - wytnkął błąd Kaczyńskiemu poseł Stefan Krajewski. 

Jak zaznaczył poseł, problem pojawia się w momencie, kiedy rolnik nie ma komu przekazać gospodarstwa.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

480 dni od złożenia projektu ustawy 

 Co więcej, jak zostało przypomniane podczas dzisiejszej konferencji prasowej, już 480 dni temu PSL złożyło projekt ustawy, w której wykreślono punkt o obowiązku zbywania gospodarstwa podczas przejścia na emeryturę.

- Jeżeli PiS chce rozwiązać problem, niech zajmie się procedowaniem tej ustawy - mówił dziś poseł. 

Stefan Krajewski jest zdania, że troska, którą dziś pokazuje Prawo i Sprawiedliwość jest pozorowana. Zwłaszcza gdy przypomnimy sobie, jakie rozwiązania dla rolników zostały zaproponowane w "piątce dla zwierząt"/"piątce Kaczyńskiego", która jak przypomniał poseł, spotkała się nie tylko z głośnym i wyraźnym sprzeciwem rolników, ale i samych posłów PiS. 

"Źródłem prawa są ustawy, a miejscem do tworzenia prawa jest parlament - nie slajdy premiera Morawieckiego"

- Źródłem prawa są ustawy, a miejscem do tworzenia prawa jest parlament - nie prezentacje i slajdy premiera Morawieckiego. Dlatego jeśli Prawo i Sprawiedliwość, partia rządząca poważnie traktuje swoje obietnice z soboty, a wiemy, jak do tej pory wychodziły obietnice, (..) to my mówimy PiS-owu - sprawdzam - zaznaczył rzecznik prasowy PSL, Miłosz Motyka. 

Jak dodał Motyka, jest gotowa ustawa, w której znalazło się rozwiązanie problemu, o którym mówił Kaczyński, jest w Sejmie i czas w końcu z niej skorzystać. Motyka jest przekonany, że już dziś marszałek powinna poddać ustawę pod obrady, dzięki czemu już jutro parlamentarzyści będą mogli ją przegłosować, co doprowadziło do tego, że rozwiązanie problemów już niebawem będzie mogło wejść w życie.

- Jeśli ta ustawa nie zostanie przez PiS uchwalona, jeśli PiS nie będzie zajmowało się tym projektem, to znaczy, że po raz kolejny PiS okłamało polskich rolników - dodał Motyka. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: YouTube