RolnikInfo.pl

unsplash.com / fot. Daniel Quiceno M.

Krowa zaklinowała się w żłobie. Na pomoc ruszyli strażacy

19 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie poinformowała w ostatnich dniach o nietypowej interwencji w jednej z miejscowości na terenie województwa świętokrzyskiego: w gospodarstwie do żłobu weszła krowa.

Wkrótce okazało się, że zwierzę nie jest w stanie o własnych siłach wyjść z potrzasku. Na pomoc krowie ruszyły dwa zastępy strażaków.

Krowa utknęła w żłobie

Informację o ewakuacji krowy ze żłobu przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Z relacji strażaków wynika, że do zdarzenia doszło w jednym z gospodarstw w miejscowości Pełczyce (pow. staszowski, woj. świętokrzyskie). Po otrzymaniu zgłoszenia o krowie, która zaklinowała się w żłobie i nie jest w stanie go opuścić o własnych siłach, na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej.

Przybyli na miejsce druhowie z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych usunęli metalową barierkę, która oddzielała ich od uwięzionej w żłobie krowy. Następnie założyli pasy zabezpieczające wokół zwierzęcia i pomogli mu opuścić pułapkę. Krowa została po tym przekazana pod opiekę właściciela.

Pomocy potrzebowała nie tylko krowa

W ostatnim czasie staszowscy strażacy mają do czynienia ze zwierzętami, które wskutek niezbyt korzystnego splotu wydarzeń znalazły się w trudnym położeniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie przekazała informację o akcji ratowania bobra, który wpadł do niezabezpieczonej studzienki. Zgłoszenie o dzikim zwierzęciu wpłynęło do stanowiska kierowania tego samego dnia, gdy ratowana była krowa w Pełczycach.

Bóbr znajdował się w miejscowości Adamówka (gm. Rytwiany), gdzie strażacy wydobyli go za pomocą chwytaka. Zwierzę nie poniosło poważnych obrażeń i wkrótce po oswobodzeniu zostało wypuszczone do lasu.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Ceny benzyny przekroczyły 6 zł/l. Wartość gazu rośnie

  • Blokada torów przez działaczy Agrounii. „Nie wyjedzie stąd ani jedna tona nawozu”

  • Dramat na drodze. Traktorzysta potrącił rowerzystę

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: gov.pl / KP PSP Staszów, tyna.info.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Zwierzęta

Samotny bociani tata wychowuje czwórkę dzieci, matka zginęła tragicznie [WIDEO]
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Od 1 listopada ważne zmiany dla hodowców trzody chlewnej
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Wielka Brytania: rząd chciał uśpienia chorej alpaki. Właścicielka walczyła do samego końca
Czytaj więcej >

Zwierzęta

PZŁ: odstrzelono ponad 50 tys. dzików. Zmniejszyła się liczba szkód łowieckich
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Kogut zakłócał ciszę nocną. Sąsiedzi zadzwonili na policję
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Holandia: eksperymentalny pobyt świń na lotnisku. Zwalczają nieproszonych gości
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]