Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Lubelskie: 24-latek wyprzedzał ciągnik i stracił panowanie nad autem. Jazda zakończona dachowaniem
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:36

Lubelskie: 24-latek wyprzedzał ciągnik i stracił panowanie nad autem. Jazda zakończona dachowaniem

Ciągnik zderzenie policja Stara Wieś
Policja Lubelska 

Do zdarzenia doszło wczoraj, 24 marca 2021 roku w miejscowości Stara Wieś w gminie Mircze, w województwie lubelskim. 

Zgubna nadmierna prędkość 

Jak poinformowała aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z lubuskiej policji, do zdarzenia doszło ze względu na nadmierną prędkość, z jaką jechał 24-latek. Mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, który kierował autem marki peugeot, próbował wyminąć ciągnik rolniczy, gdy nagle zjechał na pobocze. Młody mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem. 

24-latek podczas zdarzenia uderzył w przepust, a peugeot dachował. Podczas zdarzenia nadwozie auta uległo zniszczeniu. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Pomogli świadkowie zdarzenia 

Jak się okazuje, podczas wypadku, pierwsza pomoc została udzielona młodemu kierowcy przez świadków zdarzenia. Zgodnie ze słowami aspirat Krystkowiak, gdyby nie szybka pomoc i odpowiednia reakcja świadków, zdarzenie mogłoby zakończyć się dużo gorzej. Świadkowie na miejscu zdarzenia natychmiast wyciągnęli 24-latka z pojazdu. 

- Auto leżało na dachu w znacznym stopniu zanurzone w wodzie - przekazała Krystkowiak.

Podczas zdarzenia nikt nie został ranny. 24-late za jazdę z nadmierną prędkością i doprowadzenie do kolizji drogowej został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Co więcej, funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, zatrzymali dowód rejestracyjny auta. 

Może większa dozwolona prędkość dla ciągników? 

Przypomnijmy, zgodnie z art. 20 ust. 6 pkt 1 ustawy o Prawie o ruchu drogowym, ciągniki rolnicze na drogach publicznych nie mogą przekraczać prędkości w wysokości 30 km/h.

Jak informowaliśmy wczoraj, Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zwróciła się do Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych z propozycją pojęcia wspólnych działań, dzięki którym zwiększyłaby się dopuszczalna maksymalna prędkość dla ciągników rolniczych, która miałaby wynosić 50 km/h, o czym można przeczytać więcej >tutaj<.

Fot. Policja Lubelska 

Fot. Google Maps/ Stara Wieś 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Policja