Ciągnik zderzenie policja Stara Wieś
Policja Lubelska 
Autor Aneta Wasilewska - 25 Marca 2021

Lubelskie: 24-latek wyprzedzał ciągnik i stracił panowanie nad autem. Jazda zakończona dachowaniem

W miejscowości Stara Wieś w województwie lubelskim doszło do kolizji drogowej. 24-letni kierowca podczas wyprzedzania ciągnika dachował i wjechał do przydrożnego rowu. Zgodnie ze słowami funkcjonariuszy policji, gdyby nie pomoc, która nadeszła natychmiast, zdarzenie mogłoby mieć o wiele poważniejsze skutki.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 24 marca 2021 roku w miejscowości Stara Wieś w gminie Mircze, w województwie lubelskim.

Zgubna nadmierna prędkość

Jak poinformowała aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z lubuskiej policji, do zdarzenia doszło ze względu na nadmierną prędkość, z jaką jechał 24-latek. Mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, który kierował autem marki peugeot, próbował wyminąć ciągnik rolniczy, gdy nagle zjechał na pobocze. Młody mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem.

24-latek podczas zdarzenia uderzył w przepust, a peugeot dachował. Podczas zdarzenia nadwozie auta uległo zniszczeniu.

Rolnicy będą spłacać długi SM Bielmlek. Interweniuje były minister rolnictwaRolnicy będą spłacać długi SM Bielmlek. Interweniuje były minister rolnictwaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Pomogli świadkowie zdarzenia

Jak się okazuje, podczas wypadku, pierwsza pomoc została udzielona młodemu kierowcy przez świadków zdarzenia. Zgodnie ze słowami aspirat Krystkowiak, gdyby nie szybka pomoc i odpowiednia reakcja świadków, zdarzenie mogłoby zakończyć się dużo gorzej. Świadkowie na miejscu zdarzenia natychmiast wyciągnęli 24-latka z pojazdu.

- Auto leżało na dachu w znacznym stopniu zanurzone w wodzie - przekazała Krystkowiak.

Podczas zdarzenia nikt nie został ranny. 24-late za jazdę z nadmierną prędkością i doprowadzenie do kolizji drogowej został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Co więcej, funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, zatrzymali dowód rejestracyjny auta.

Może większa dozwolona prędkość dla ciągników?

Przypomnijmy, zgodnie z art. 20 ust. 6 pkt 1 ustawy o Prawie o ruchu drogowym, ciągniki rolnicze na drogach publicznych nie mogą przekraczać prędkości w wysokości 30 km/h.

Jak informowaliśmy wczoraj, Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zwróciła się do Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych z propozycją pojęcia wspólnych działań, dzięki którym zwiększyłaby się dopuszczalna maksymalna prędkość dla ciągników rolniczych, która miałaby wynosić 50 km/h, o czym można przeczytać więcej >tutaj<.

ciągnik

Fot. Policja Lubelska

mapa

Fot. Google Maps/ Stara Wieś

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Policja

Następny artykuł