RolnikInfo.pl > Wieś > Maciej z "Rolnicy. Podlasie" gorzko o żniwach. "Paliwo i czas zmarnowane"
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Maciej z "Rolnicy. Podlasie" gorzko o żniwach. "Paliwo i czas zmarnowane"

maciej
ipla.tv / Rolnicy. Podlasie

Bohaterowie kultowego serialu Rolnicy. Podlasie emitowanego m.in. na platformie ipla.tv są bardzo aktywni w mediach społecznościowych i chętnie dzielą się przemyśleniami na temat swojego życia. Po tym, jak Andrzej i Gienek opublikowali na Facebooku post dotyczący deszczowej pogody w czasie żniw, w sekcji komentarzy odpowiedział Maciej Sidorowicz z Kundzicz:

- 10 ha trawy skoszonej na siano zgniło w pokosach. Paliwo i czas zmarnowane, a ani jednej beli siana nie zebrałem.

Bohaterowie Rolnicy. Podlasie z żalem o deszczowych żniwach

Po miesiącach obserwowania wzrastających roślin i dbania o ich prawidłowy rozwój deszczowe żniwa są chyba najgorszym scenariuszem, o jakim mogą pomyśleć rolnicy.

Niestety, w tym roku czas żniw nie sprzyja gospodarzom - ulewne deszcze sprawiły, że kombajny nie mogą kosić zbóż, a wiele pól stoi w wodzie.

Gorzkimi przemyśleniami na temat aktualnej sytuacji w rolnictwie podzielili się Andrzej i Gienek Onopiukowie na swoim profilu na Facebooku, mówiąc:

Rolnicy z Plutycz zapewne nie spodziewali się, że do rozmowy na temat żniw dołączy inny bohater serialu Rolnicy. Podlasie - Maciej z Kundzicz.

Maciej: Paliwo i czas zmarnowane

W dziesiątkach komentarzy, które pojawiły się pod postem Onopiuków, wielu rolników podzielało rozpacz dotyczącą zniszczonych zbiorów i kiełkujących ziaren zbóż w kłosach.

Zaledwie kilku gospodarzy mogło się pochwalić zakończonymi już żniwami.

Głos w dyskusji zabrał równie inny bohater serialu Rolnicy. Podlasie, Maciej z Kundzicz, który napisał:

>

Gienek i Andrzej nie odpowiedzieli jeszcze na słowa Macieja. Jedno jest pewne - wszyscy życzą rolnikom z całej Polski bezdeszczowych dni, by mogli zebrać to, co pozostało na ich polach.

W momencie, gdy pada deszcz, producenci żywności mogą nieco zapomnieć o smutkach dnia codziennego, oglądając swój ulubiony serial Rolnicy. Podlasie.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / Gienek i Andrzej, ipla.tv

Powiązane
minister rolnictwa
Nowej minister rolnictwa szykuje wielkie zmiany. Dotkną rolników i nie tylko
kukurydza
Afera z listami importerów zboża z Ukrainy. Więcej pytań niż odpowiedzi
uprawa rzepaku
AMS - nowe narzędzie kontroli gospodarstw rolnych w rękach ARIMR