RolnikInfo.pl

dolnoslaska.policja.gov.pl

Pracownika na polu trafił piorun. Do ambulansu wieźli go na przyczepie

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Ostatni burzowy sezon nie oszczędził zarówno upraw, jak i samych rolników i ich pracowników. Jak poinformowała dolnośląska policja na swoim portalu, w niedzielę 27 czerwca jeden z pracowników na plantacji truskawek w Strzeszowie został trafiony piorunem.

Dostęp służb do rannego 49-latka był utrudniony ze względu na grząski grunt. By przewieźć mężczyznę do ambulansu, wykorzystano ciągnik z przyczepą.

Piorun uderzył w pracownika na plantacji

Nie wiadomo, czy pracownicy plantacji w Strzeszowie w województwie dolnośląskim pracowali w czasie burzy, czy też niekorzystna pogoda kompletnie ich zaskoczyła.

Jedno jest pewne: w niedzielę 27 czerwca 2021 roku jeden z pracowników został rażony piorunem podczas zbierania truskawek na polu .

O zdarzeniu, do którego doszło po godzinie 17:00, poinformowano policję, straż pożarną i ratowników medycznych, którzy w krótkim czasie przybyli na miejsce zdarzenia.

Szczegóły akcji ratunkowej

Mężczyzna, który został porażony piorunem, nie dawał początkowo żadnych oznak życia. Jak przekazuje portal wiadomosci.gazeta.pl, na ciele 49-latka zauważalne były ślady poparzeń.

Ze względu na miejsce zdarzenia, jakim było pole truskawek, dostęp do poszkodowanego był znacznie utrudniony. Wiadomo, że w międzyczasie pogoda uległa znacznemu pogorszeniu.

Z informacji medialnych wynika, że służby musiały przebiec ostatnie 500 metrów, by móc udzielić pomocy rannemu mężczyźnie.

Pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z Trzebnicy, którzy wraz z jednym ze świadków zdarzenia zajęli się resuscytacją krążeniowo-oddechową nieprzytomnego.

Chwilę później na miejscu pojawili się strażacy i ratownicy medyczni. Dzięki reanimacji udało się na szczęście przywrócić funkcje życiowe poszkodowanego 49-latka.

Pracownik plantacji truskawek został zabrany do szpitala. By jednak dotrzeć do ambulansu, służby musiały skorzystać z ciągnika i przyczepy, na której umieszczono rannego mężczyznę.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wieś

Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomoc
Czytaj więcej >

Wieś

Pracował kombajnem po 22:00. Sąsiedzi z miasta zadzwonili po policję
Czytaj więcej >

Wieś

"Gdzie podziękowania dla darczyńców?" Onopiukowie zabrali głos ws. belarki
Czytaj więcej >

Wieś

Emilka z "Rolnicy. Podlasie" spełnia swoje marzenia. Do stada dołączyła nowa cieliczka
Czytaj więcej >

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Gienek i Andrzej podczas codziennej pracy
Czytaj więcej >

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Wielkie zmiany u rolników w Plutyczach
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]