Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Pracownika na polu trafił piorun. Do ambulansu wieźli go na przyczepie
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:40

Pracownika na polu trafił piorun. Do ambulansu wieźli go na przyczepie

wypadek
dolnoslaska.policja.gov.pl

Ostatni burzowy sezon nie oszczędził zarówno upraw, jak i samych rolników i ich pracowników. Jak poinformowała dolnośląska policja na swoim portalu, w niedzielę 27 czerwca jeden z pracowników na plantacji truskawek w Strzeszowie został trafiony piorunem.

Dostęp służb do rannego 49-latka był utrudniony ze względu na grząski grunt. By przewieźć mężczyznę do ambulansu, wykorzystano ciągnik z przyczepą.

Piorun uderzył w pracownika na plantacji

Nie wiadomo, czy pracownicy plantacji w Strzeszowie w województwie dolnośląskim pracowali w czasie burzy, czy też niekorzystna pogoda kompletnie ich zaskoczyła.

Jedno jest pewne: w niedzielę 27 czerwca 2021 roku jeden z pracowników został rażony piorunem podczas zbierania truskawek na polu .

O zdarzeniu, do którego doszło po godzinie 17:00, poinformowano policję, straż pożarną i ratowników medycznych, którzy w krótkim czasie przybyli na miejsce zdarzenia.

Szczegóły akcji ratunkowej

Mężczyzna, który został porażony piorunem, nie dawał początkowo żadnych oznak życia. Jak przekazuje portal wiadomosci.gazeta.pl, na ciele 49-latka zauważalne były ślady poparzeń.

Ze względu na miejsce zdarzenia, jakim było pole truskawek, dostęp do poszkodowanego był znacznie utrudniony. Wiadomo, że w międzyczasie pogoda uległa znacznemu pogorszeniu.

Z informacji medialnych wynika, że służby musiały przebiec ostatnie 500 metrów, by móc udzielić pomocy rannemu mężczyźnie.

Pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z Trzebnicy, którzy wraz z jednym ze świadków zdarzenia zajęli się resuscytacją krążeniowo-oddechową nieprzytomnego.

Chwilę później na miejscu pojawili się strażacy i ratownicy medyczni. Dzięki reanimacji udało się na szczęście przywrócić funkcje życiowe poszkodowanego 49-latka.

Pracownik plantacji truskawek został zabrany do szpitala. By jednak dotrzeć do ambulansu, służby musiały skorzystać z ciągnika i przyczepy, na której umieszczono rannego mężczyznę.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Tagi: Wypadek Pogoda