RolnikInfo.pl
wypadek

dolnoslaska.policja.gov.pl

Pracownika na polu trafił piorun. Do ambulansu wieźli go na przyczepie

1 Lipca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Ostatni burzowy sezon nie oszczędził zarówno upraw, jak i samych rolników i ich pracowników. Jak poinformowała dolnośląska policja na swoim portalu, w niedzielę 27 czerwca jeden z pracowników na plantacji truskawek w Strzeszowie został trafiony piorunem.

Dostęp służb do rannego 49-latka był utrudniony ze względu na grząski grunt. By przewieźć mężczyznę do ambulansu, wykorzystano ciągnik z przyczepą.

Piorun uderzył w pracownika na plantacji

Nie wiadomo, czy pracownicy plantacji w Strzeszowie w województwie dolnośląskim pracowali w czasie burzy, czy też niekorzystna pogoda kompletnie ich zaskoczyła.

Jedno jest pewne: w niedzielę 27 czerwca 2021 roku jeden z pracowników został rażony piorunem podczas zbierania truskawek na polu .

O zdarzeniu, do którego doszło po godzinie 17:00, poinformowano policję, straż pożarną i ratowników medycznych, którzy w krótkim czasie przybyli na miejsce zdarzenia.

konflikt

Pomagają za darmo, sąsiadka nasyła policję. Potworna zawiść na wsi

CZYTAJ DALEJ

Szczegóły akcji ratunkowej

Mężczyzna, który został porażony piorunem, nie dawał początkowo żadnych oznak życia. Jak przekazuje portal wiadomosci.gazeta.pl, na ciele 49-latka zauważalne były ślady poparzeń.

Ze względu na miejsce zdarzenia, jakim było pole truskawek, dostęp do poszkodowanego był znacznie utrudniony. Wiadomo, że w międzyczasie pogoda uległa znacznemu pogorszeniu.

Z informacji medialnych wynika, że służby musiały przebiec ostatnie 500 metrów, by móc udzielić pomocy rannemu mężczyźnie.

Pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z Trzebnicy, którzy wraz z jednym ze świadków zdarzenia zajęli się resuscytacją krążeniowo-oddechową nieprzytomnego.

Chwilę później na miejscu pojawili się strażacy i ratownicy medyczni. Dzięki reanimacji udało się na szczęście przywrócić funkcje życiowe poszkodowanego 49-latka.

Pracownik plantacji truskawek został zabrany do szpitala. By jednak dotrzeć do ambulansu, służby musiały skorzystać z ciągnika i przyczepy, na której umieszczono rannego mężczyznę.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Podobne artykuły

emilka

Wieś

Fani Emilki zaskoczeni nową wiadomością. W "Rolnicy. Podlasie" pojawi się nowa bohaterka

Czytaj więcej >
pożar

Wieś

Awaria kombajnu. Sześć hektarów zboża poszło z dymem

Czytaj więcej >
gienek rolnicy podlasie

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Gienek trafił do szpitala. Przerwano nagrania

Czytaj więcej >

Wieś

Pracował kombajnem po 22:00. Sąsiedzi z miasta zadzwonili po policję

Czytaj więcej >
śmieci

Wieś

Zostawił stertę śmieci na łące rolnika. Zdradził go mały szczegół

Czytaj więcej >
odrolnienie

Wieś

Rolniczka chce zablokować odrolnienie ziemi. Zaskakujący powód

Czytaj więcej >