RolnikInfo.pl
wypadek

dolnoslaska.policja.gov.pl

Pracownika na polu trafił piorun. Do ambulansu wieźli go na przyczepie

1 Lipca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Ostatni burzowy sezon nie oszczędził zarówno upraw, jak i samych rolników i ich pracowników. Jak poinformowała dolnośląska policja na swoim portalu, w niedzielę 27 czerwca jeden z pracowników na plantacji truskawek w Strzeszowie został trafiony piorunem.

Dostęp służb do rannego 49-latka był utrudniony ze względu na grząski grunt. By przewieźć mężczyznę do ambulansu, wykorzystano ciągnik z przyczepą.

Piorun uderzył w pracownika na plantacji

Nie wiadomo, czy pracownicy plantacji w Strzeszowie w województwie dolnośląskim pracowali w czasie burzy, czy też niekorzystna pogoda kompletnie ich zaskoczyła.

Jedno jest pewne: w niedzielę 27 czerwca 2021 roku jeden z pracowników został rażony piorunem podczas zbierania truskawek na polu .

O zdarzeniu, do którego doszło po godzinie 17:00, poinformowano policję, straż pożarną i ratowników medycznych, którzy w krótkim czasie przybyli na miejsce zdarzenia.

konflikt

Pomagają za darmo, sąsiadka nasyła policję. Potworna zawiść na wsi

CZYTAJ DALEJ

Szczegóły akcji ratunkowej

Mężczyzna, który został porażony piorunem, nie dawał początkowo żadnych oznak życia. Jak przekazuje portal wiadomosci.gazeta.pl, na ciele 49-latka zauważalne były ślady poparzeń.

Ze względu na miejsce zdarzenia, jakim było pole truskawek, dostęp do poszkodowanego był znacznie utrudniony. Wiadomo, że w międzyczasie pogoda uległa znacznemu pogorszeniu.

Z informacji medialnych wynika, że służby musiały przebiec ostatnie 500 metrów, by móc udzielić pomocy rannemu mężczyźnie.

Pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z Trzebnicy, którzy wraz z jednym ze świadków zdarzenia zajęli się resuscytacją krążeniowo-oddechową nieprzytomnego.

Chwilę później na miejscu pojawili się strażacy i ratownicy medyczni. Dzięki reanimacji udało się na szczęście przywrócić funkcje życiowe poszkodowanego 49-latka.

Pracownik plantacji truskawek został zabrany do szpitala. By jednak dotrzeć do ambulansu, służby musiały skorzystać z ciągnika i przyczepy, na której umieszczono rannego mężczyznę.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wiejski cmentarz

Wieś

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

Czytaj więcej >
grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >