RolnikInfo.pl
nawozy

fot. archiwum KP PSP w Grajewie

Wiózł 24 tony nawozu. Nagle wjechał w dobytek rolnika

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o niepokojącym zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w ostatnich dniach na trasie Grajewo-Szczuczyn.

Kierowca ciągnika siodłowego przewoził w naczepie 24 tony nawozów - w pewnym momencie stracił jednak panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i wjechał w pole kukurydzy.

Pojazd z nawozami wjechał w dobytek rolnika

Przykre zdarzenie zostało opisane przez druhów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Z informacji wiemy, że do wypadku doszło w miniony piątek 25 czerwca 2021 roku.

W momencie niebezpiecznego zdarzenia ciągnik siodłowy marki Scania znajdował się na drodze krajowej numer 61 w okolicy Popowa w gminie Grajewo na terenie województwa mazowieckiego.

Jak podają grajewscy strażacy, około godziny 17:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku - opisywany ciągnik siodłowy uderzył w drzewo i wjechał w pole kukurydzy.

Szczegóły zdarzenia

Jak podają grajewscy strażacy, początkowo kierowca pojazdu zjechał na przeciwległy pas ruchu. Po uderzeniu w przydrożne drzewo zatrzymał się dopiero na pobliskim polu.

Warto przypomnieć, że ciągnik siodłowy przewoził aż 24 tony sypkich nawozów - duża część z nich rozsypała się na polu kukurydzy.

Pojazd został w dużym stopniu zniszczony, a kierujący został uwięziony w szoferce. Mężczyznę z potrzasku oswobodzili dopiero strażacy.

Jak podaje KP PSP Grajewo, po przybyciu na miejsce druhowie zabezpieczyli teren i z pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych uratowali kierowcę zniszczonego pojazdu.

Z dalszych informacji wynika, że kierowca został przekazany pod opiekę medyczną - warto jednak podkreślić, że pomimo groźnie brzmiącego opisu zdarzenia, mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń ciała.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl


Źródło: gov.pl / KP PSP Grajewo

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

zestaw

16-latek kierował traktorem z przyczepami. Doszło do dramatu, ucierpiał 8-latek

Czytaj więcej >
wypadek ciągnik

Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna

Czytaj więcej >
kombajn ziemniaki

Jaki kombajn do ziemniaków wybrać? Anna, Grimme, Bolko, samojezdny

Czytaj więcej >
wypadek

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki

Czytaj więcej >