Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Nadchodzi zmiana aury. Prognoza pogody na Wielkanoc
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:33

Nadchodzi zmiana aury. Prognoza pogody na Wielkanoc

pogoda
unsplash.com / fot. Aaron Burden

W nocy nie zabraknie przymrozków, a w dzień - wiatru i chmur. 

Pogoda na Wielkanoc

Rolnicy są już obecni na polach, gdzie aktywnie działają od samego rana. W ostatnich dniach praca w wielu miejscach w Polsce przebiegała w bardzo przyjemnej atmosferze za sprawą ciepłego powietrza polarnego morskiego z południa Europy.

Od piątku do niedzieli (2.04 - 4.04) Polska będzie znajdować się między dwoma frontami atmosferycznymi: wyżem znad Atlantyku i rosyjskim niżem. Z tego powodu na Wielkanoc nie opuszczą nas niskie - jak na kwiecień - temperatury. 

Jak podaje portal warzywa.pl, od początku kwietnia rolnicy będą musieli liczyć się z przymrozkami. Co więcej, niskie temperatury w nocy utrzymają się do końca weekendu - w całej Polsce temperatura będzie oscylować od -4 do zera stopni Celsjusza.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

W dzień będziemy mogli natomiast liczyć na nieco wyższe wartości na termometrach - od 4 do 12 kresek powyżej zera.

Deszcz, chmury i wiatr

Jak podaje portal ventusky.com, w piątek (2.04) nie spodziewamy się opadów deszczu. Popada natomiast w sobotę (3.04) - zwłaszcza w zachodniej i południowo-zachodniej części kraju.

W Niedzielę Wielkanocną (4.04) opady atmosferyczne ustąpią, jednakże w całej Polsce niebo zasnują ciężkie chmury. Warto dodać, że przez całe święta wielkanocne nie ustąpi wiatr, który wiać będzie z prędkością od 15 do 20 km/h.

Jaka aura czeka nas w Lany Poniedziałek? Choć zgodnie z ludową tradycją nikt nie obraziłby się na niewielkie opady deszczu, to pogoda zrobi unik po raz kolejny, a w całej Polsce nie pojawią się żadne opady atmosferyczne.

Synoptycy podkreślają, że o ile nie powinniśmy liczyć na słoneczną i ciepłą pogodę aż do niedzieli, to niewykluczone, że w kolejnym tygodniu czekać nas będzie więcej pogodnych, wiosennych dni.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: warzywa.pl, ventusky.com

Tagi: Rośliny Wieś