pogoda
unsplash.com / fot. Aaron Burden
Autor Magdalena Więckowska - 1 Kwietnia 2021

Nadchodzi zmiana aury. Prognoza pogody na Wielkanoc

Wielkanoc już za pasem - ostatnie dni pokazały nam, że zima dobiegła końca, choć nie zmienia to faktu, że wiosna potrafi pokazać swoje kapryśne oblicze. Jak się okazuje, po kilku dniach wyższej temperatury będziemy musieli liczyć się z przypływem arktycznego chłodu.

W nocy nie zabraknie przymrozków, a w dzień - wiatru i chmur.

Pogoda na Wielkanoc

Rolnicy są już obecni na polach, gdzie aktywnie działają od samego rana. W ostatnich dniach praca w wielu miejscach w Polsce przebiegała w bardzo przyjemnej atmosferze za sprawą ciepłego powietrza polarnego morskiego z południa Europy.

Od piątku do niedzieli (2.04 - 4.04) Polska będzie znajdować się między dwoma frontami atmosferycznymi: wyżem znad Atlantyku i rosyjskim niżem. Z tego powodu na Wielkanoc nie opuszczą nas niskie - jak na kwiecień - temperatury.

Jak podaje portal warzywa.pl, od początku kwietnia rolnicy będą musieli liczyć się z przymrozkami. Co więcej, niskie temperatury w nocy utrzymają się do końca weekendu - w całej Polsce temperatura będzie oscylować od -4 do zera stopni Celsjusza.

12-latek włożył ręce do pracującego siewnika. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR12-latek włożył ręce do pracującego siewnika. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPRCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

W dzień będziemy mogli natomiast liczyć na nieco wyższe wartości na termometrach - od 4 do 12 kresek powyżej zera.

Deszcz, chmury i wiatr

Jak podaje portal ventusky.com, w piątek (2.04) nie spodziewamy się opadów deszczu. Popada natomiast w sobotę (3.04) - zwłaszcza w zachodniej i południowo-zachodniej części kraju.

W Niedzielę Wielkanocną (4.04) opady atmosferyczne ustąpią, jednakże w całej Polsce niebo zasnują ciężkie chmury. Warto dodać, że przez całe święta wielkanocne nie ustąpi wiatr, który wiać będzie z prędkością od 15 do 20 km/h.

Jaka aura czeka nas w Lany Poniedziałek? Choć zgodnie z ludową tradycją nikt nie obraziłby się na niewielkie opady deszczu, to pogoda zrobi unik po raz kolejny, a w całej Polsce nie pojawią się żadne opady atmosferyczne.

Synoptycy podkreślają, że o ile nie powinniśmy liczyć na słoneczną i ciepłą pogodę aż do niedzieli, to niewykluczone, że w kolejnym tygodniu czekać nas będzie więcej pogodnych, wiosennych dni.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: warzywa.pl, ventusky.com

Następny artykuł