Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Nie żyje 42-letni rolnik. Tragedia podczas pracy w gospodarstwie
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 03.03.2024 16:42

Nie żyje 42-letni rolnik. Tragedia podczas pracy w gospodarstwie

maszyny rolnicze/ znicz
fot. East News/Marek BAZAK, Pixabay/ Arcaion

Do przerażającego incydentu doszło 2 marca (sobota) w miejscowości Oleszno w Wielkopolsce. 42-letni rolnik rozpoczął wiosenne przygotowania ciągnika do pracy w polu. W momencie podłączania siewnika do traktora, został przygnieciony przez urządzenie. Mężczyzna nie przeżył wypadku.
 

Wypadek przy pracy

Do zdarzenia doszło w sobotę 2 marca ok. godziny 16:00. Mieszkający w miejscowości Oleszno (blisko Gołańczy w Wielkopolsce) 42-letni rolnik, postanowił w sobotnie popołudnie przygotować ciągnik z siewnikiem do pierwszych prac polowych. 

Siewnik to urządzenie rolnicze, które pozbawione jest napędu, dlatego też należy podczepić je do ciągnika. Tak też zrobił 42-letni rolnik. Kiedy mężczyzna samodzielnie próbował podpiąć siewnik do traktora, wtedy urządzenie zachwiało się i przewróciło na niego.

LEX Rolnik. Rolnicy kierują Uchwałę do Sejmu RP

Rolnika nie udało się uratować

Wiosenne prace już coraz bliżej, dlatego rolnik usiłował przygotować siewnik do pierwszych zasiewów polnych. 42-latek bez niczyjej pomocy zabrał się za podpięcie siewnika do ciągnika. Niestety wówczas urządzenie przechyliło się i całą swoją masą upadło na mężczyznę. 

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu asp. Dominik Zieliński poinformował o zdarzeniu w Olesznie.

Jak ustalili policjanci na miejscu, 42-letni mężczyzna przygotowywał ciągnik do pracy polowej. W trakcie podłączania siewnika do traktora urządzenie przygniotło mężczyznę, powodując u niego obrażenia na tyle poważne, że mężczyzna tego wypadku nie przeżył -powiedział asp. Dominik Zieliński

Śmierć w gospodarstwie

Na miejscu niezwłocznie pojawili się funkcjonariusze policji oraz karetka pogotowia ratunkowego. Rolnik w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Do tej pory trwa śledztwo ustalające przyczyny śmiertelnego wypadku w gospodarstwie położonym w małej miejscowości Oleszno w województwie wielkopolskim. Na miejscu pracował prokurator wraz z policją.