Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Niebezpieczne zdarzenie podczas prac polowych. Traktorzysta oddalił się z miejsca wypadku
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:39

Niebezpieczne zdarzenie podczas prac polowych. Traktorzysta oddalił się z miejsca wypadku

KMP w Nowym Sączu
KMP w Nowym Sączu

Podczas prac polowych w Piwnicznej-Zdroju doszło do wypadku. Na miejscu 65-letni mieszkaniec Sądecczyzny naraził 68-latka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kierowca ciągnika był pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 6 czerwca bieżącego roku około godziny 17:30. Jak udało się ustalić policjantom, podczas koszenia trawy, 65-letni mieszkaniec Sądecczyzny naraził 68-latka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

- Kierujący ciągnikiem z kosiarką rotacyjną najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i właściwej odległości podczas przejeżdżania obok stojącego mężczyzny - powiadomili funkcjonariusze.

W wyniku tego zdarzenia ranny został 68-latek. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Kierowca oddalił się z miejsca wypadku

Po zdarzeniu kierowca traktora oddalił się z miejsca wypadku. Mężczyzna już po kilku godzinach został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, mężczyzna został przebadany na trzeźwość. Jak się okazało, 65-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Funkcjonariusze ws. prac w gospodarstwie i na polu

Jak przypominają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu okres wiosenno-letni jest czasem wzmożonej pracy w gospodarstwach rolnych. Niestety, jest to też okres, w którym dochodzi do większej ilości wypadków.

- Użytkowanie specjalistycznych maszyn rolniczych może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa, dlatego policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas wykonywania prac polowych - apelują funkcjonariusze.

Policjanci przypominają także, by nie używać maszyn rolniczych pod wpływem alkoholu i zachowywać szczególną ostrożność, gdy podczas prac pomagają najmłodsi.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Policja