RolnikInfo.pl
Niemcy - protest

landschafftverbindung Brandenburg/ Twitter

Niemcy: protesty rolników. Ulice zablokowano traktorami

9 Lutego 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Dziś między innymi w Bonn i Berlinie, jak i w wielu innych miastach w Niemczech rolnicy protestowali przeciwko polityce rolnej rządu. Protestujący domagali się przede wszystkim ograniczenia biurokracji i prawa do współdecydowania o przyszłości rolnictwa.

Rolnicy w Niemczech pojawili się dziś na ulicach wielu miast, by głośno wyrazić swoje niezadowolenie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Deutsche Welle podczas protestów na terenie całego kraju pojawiły się dziesiątki tysięcy rolników. 

Problemy w komunikacji na niemieckich drogach

Podczas protestów zablokowanych zostało wiele dróg w Bonn, Hanowerze, Monachium i Würzburgu. Tylko w Szlezwiku-Holsztynie konwój maszyn osiągnął 10 km długości. 

- Protestujący rolnicy blokowali drogi m.in. w Bonn, Berlinie, Hanowerze, Monachium czy Szlezwiku-Holsztynie. Przejechali także obok siedziby Federalnego Ministerstwa Rolnictwa i Federalnego Ministerstwa Środowiska - przekazał portal TopAgrar. 

Rolnicy w Niemczech pojawili się dziś na ulicach na wezwanie inicjatywy "Land schafft Verbindung", która jawnie krytykuje obecną politykę rolną niemieckiego rządu. Zdaniem LSV, polityka jest zbiurokratyzowana i niepraktyczna.

Podczas dzisiejszego protestu niemieccy rolnicy wyrazili swoje niezadowolenie także w kwestii surowych zakazów, które mają się znaleźć w przygotowywanej ustawie o ochronie roślin przed owadami. Przedstawiciele LSV jednocześnie podkreślili, jak ważna jest dla nich ochrona środowiska, zapewnienie dobrostanu dla zwierząt i rozwój rolnictwa.

Rolnicy chcieliby jednak, żeby kształtowanie nowych wytycznych dla rolnictwa odbywało się przy ich udziale, a nie jedynie przez organizacje związane z ochroną środowiska.

Rolnicy zamierzają dalej prostestować 

Rolnicy zapowiedzieli, że dzisiejszy protest, nie będzie ostatnim. Jak przekazano, że już w najbliższych dniach, najprawdopodobniej w piątek rolnicy znowu pojawią się na ulicach.

- Niemieccy rolnicy są tak zdeterminowani w walce o swoje gospodarstwa, że nie przeszkadza im obecna, mocno śnieżna pogoda i bardzo trudne warunki panujące na drogach - zaznacza portal. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Farmer, TopAgrar

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >