Niemcy - protest
landschafftverbindung Brandenburg/ Twitter
Autor Aneta Wasilewska - 9 Lutego 2021

Niemcy: protesty rolników. Ulice zablokowano traktorami

Dziś między innymi w Bonn i Berlinie, jak i w wielu innych miastach w Niemczech rolnicy protestowali przeciwko polityce rolnej rządu. Protestujący domagali się przede wszystkim ograniczenia biurokracji i prawa do współdecydowania o przyszłości rolnictwa.

Rolnicy w Niemczech pojawili się dziś na ulicach wielu miast, by głośno wyrazić swoje niezadowolenie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Deutsche Welle podczas protestów na terenie całego kraju pojawiły się dziesiątki tysięcy rolników.

Problemy w komunikacji na niemieckich drogach

Podczas protestów zablokowanych zostało wiele dróg w Bonn, Hanowerze, Monachium i Würzburgu. Tylko w Szlezwiku-Holsztynie konwój maszyn osiągnął 10 km długości.

- Protestujący rolnicy blokowali drogi m.in. w Bonn, Berlinie, Hanowerze, Monachium czy Szlezwiku-Holsztynie. Przejechali także obok siedziby Federalnego Ministerstwa Rolnictwa i Federalnego Ministerstwa Środowiska - przekazał portal TopAgrar.

Samochód ciężarowy, przewożący 170 sztuk trzody chlewnej wpadł do rowu. Padło 40 świńSamochód ciężarowy, przewożący 170 sztuk trzody chlewnej wpadł do rowu. Padło 40 świńCzytaj dalej

Rolnicy w Niemczech pojawili się dziś na ulicach na wezwanie inicjatywy "Land schafft Verbindung", która jawnie krytykuje obecną politykę rolną niemieckiego rządu. Zdaniem LSV, polityka jest zbiurokratyzowana i niepraktyczna.

Podczas dzisiejszego protestu niemieccy rolnicy wyrazili swoje niezadowolenie także w kwestii surowych zakazów, które mają się znaleźć w przygotowywanej ustawie o ochronie roślin przed owadami. Przedstawiciele LSV jednocześnie podkreślili, jak ważna jest dla nich ochrona środowiska, zapewnienie dobrostanu dla zwierząt i rozwój rolnictwa.

Rolnicy chcieliby jednak, żeby kształtowanie nowych wytycznych dla rolnictwa odbywało się przy ich udziale, a nie jedynie przez organizacje związane z ochroną środowiska.

Rolnicy zamierzają dalej prostestować

Rolnicy zapowiedzieli, że dzisiejszy protest, nie będzie ostatnim. Jak przekazano, że już w najbliższych dniach, najprawdopodobniej w piątek rolnicy znowu pojawią się na ulicach.

- Niemieccy rolnicy są tak zdeterminowani w walce o swoje gospodarstwa, że nie przeszkadza im obecna, mocno śnieżna pogoda i bardzo trudne warunki panujące na drogach - zaznacza portal.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Farmer, TopAgrar

Następny artykuł