RolnikInfo.pl
świnie

unsplash.com / fot. P. Debrunner

Niemcy: w oborze odkryto zmumifikowane świnie. Wszczęto śledztwo

26 Września 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Około 850 zmumifikowanych świń odkryto w oborze na terenie jednego z gospodarstw należącego do byłego rolnika w Niemczech w Dolnej Saksonii. Zwierzęta musiały paść wiele lat temu w wyniku drastycznych zaniedbań - policja szacuje, że truchła mogły leżeć w zapomnianej oborze przez blisko dekadę.

Brak informacji wyjaśniających, dlaczego 49-letni były rolnik nie zajmował się swoimi zwierzętami. W jego sprawie prokuratura prowadzi śledztwo.

Ciała świń znalezione w zapomnianej oborze

O drastycznym odkryciu poinformował w ostatnich dniach m.in. angielskojęzyczny portal News.In24 - rolnik mieszkający w niemieckiej wsi Garrel (Dolna Saksonia) doprowadził przed laty do śmierci setek świń w swoim gospodarstwie.

Jak ujawniają media, zwierzęta musiały paść wiele lat temu. Podejrzewa się, że truchła leżały w zapomnianej oborze od około 2012 roku. Gospodarstwo zostało opuszczone przez swojego właściciela i - przynajmniej na razie - nie wiadomo, co było powodem decyzji mężczyzny.

Niemiecka policja zaznaczyła, że na farmie znaleziono najpierw 250 ciał świń, wkrótce później - kolejne 600. Śmierć zwierząt miała nastąpić w wyniku zaniedbania przez ich opiekuna.

obrońcy zwierząt

W jakich sytuacjach obrońcy zwierząt mogą wejść do gospodarstwa? Prawo mówi jasno

CZYTAJ DALEJ

Szczegóły sprawy

Według portalu cenyrolnicze.pl opisywany były rolnik wyrejestrował swoją pierwszą chlewnię w 2012 roku - czas ten pokrywa się z prawdopodobnym momentem śmierci zwierząt. Drugą z posiadanych chlewni mężczyzna miał wyrejestrować cztery lata później - w 2016 roku.

Portal News.In24 podaje z kolei, że 49-latek wyrejestrował swoją chlewnię w 2018 roku i wtedy opuścił wieś, w której mieszkał.

Władze Dolnej Saksonii nie chcą dopuścić do kolejnej sytuacji tego rodzaju, dlatego minister rolnictwa Barbara Otte-Kinast podpisała dokument, na mocy którego po wyrejestrowaniu hodowli zwierząt dane gospodarstwo będzie wizytowane przez urzędowych lekarzy weterynarii.

49-latek został zobowiązany do utylizacji ciał znalezionych zwierząt. W sprawie poczynań byłego rolnika śledztwo prowadzi prokuratura.

Czy masz wiedzę na poziomie szkoły podstawowej? Tylko 2,3% osób odpowiada poprawnie na wszystkie pytania

Pytanie 1 z 7

Pod wpływem intensywnie rozmnażających się glonów, woda w jeziorze przybiera barwę siną, brązową, zieloną. Zjawisko to nazywamy:

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Historyczne zmiany ws. KRUS. Jest już projekt ustawy

  • Rolnikowi zabroniono korzystać z własnego pola. Wszystko przez wykopaliska

  • Traktorzysta jechał obwodnicą pod prąd. Interweniowała policja

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: cenyrolnicze.pl, news.in-24.com

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

świnie

Zwierzęta

Kierowca przewoził 70 świń. Pojazd zatrzymano do kontroli

Czytaj więcej >
myśliwy krowa

Zwierzęta

Myśliwy pomylił krowę ze zwierzyną łowną. Dramat rolnika

Czytaj więcej >
wścieklizna

Zwierzęta

Kolejne dwa przypadki wścieklizny. Choroba atakuje głównie jeden region

Czytaj więcej >
las grzybobranie

Zwierzęta

Nietypowe grzybobranie. W lesie znaleziono egzotyczne zwierzę

Czytaj więcej >
pożar bydło

Zwierzęta

Nocny pożar w gospodarstwie. Zginęło 146 sztuk bydła

Czytaj więcej >
kogut

Zwierzęta

Kogut zakłócał ciszę nocną. Sąsiedzi zadzwonili na policję

Czytaj więcej >