Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Niemcy: w oborze odkryto zmumifikowane świnie. Wszczęto śledztwo
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Niemcy: w oborze odkryto zmumifikowane świnie. Wszczęto śledztwo

świnie
unsplash.com / fot. P. Debrunner

Około 850 zmumifikowanych świń odkryto w oborze na terenie jednego z gospodarstw należącego do byłego rolnika w Niemczech w Dolnej Saksonii. Zwierzęta musiały paść wiele lat temu w wyniku drastycznych zaniedbań - policja szacuje, że truchła mogły leżeć w zapomnianej oborze przez blisko dekadę.

Brak informacji wyjaśniających, dlaczego 49-letni były rolnik nie zajmował się swoimi zwierzętami. W jego sprawie prokuratura prowadzi śledztwo.

Ciała świń znalezione w zapomnianej oborze

O drastycznym odkryciu poinformował w ostatnich dniach m.in. angielskojęzyczny portal News.In24 - rolnik mieszkający w niemieckiej wsi Garrel (Dolna Saksonia) doprowadził przed laty do śmierci setek świń w swoim gospodarstwie.

Jak ujawniają media, zwierzęta musiały paść wiele lat temu. Podejrzewa się, że truchła leżały w zapomnianej oborze od około 2012 roku. Gospodarstwo zostało opuszczone przez swojego właściciela i - przynajmniej na razie - nie wiadomo, co było powodem decyzji mężczyzny.

Niemiecka policja zaznaczyła, że na farmie znaleziono najpierw 250 ciał świń, wkrótce później - kolejne 600. Śmierć zwierząt miała nastąpić w wyniku zaniedbania przez ich opiekuna.

Szczegóły sprawy

Według portalu cenyrolnicze.pl opisywany były rolnik wyrejestrował swoją pierwszą chlewnię w 2012 roku - czas ten pokrywa się z prawdopodobnym momentem śmierci zwierząt. Drugą z posiadanych chlewni mężczyzna miał wyrejestrować cztery lata później - w 2016 roku.

Portal News.In24 podaje z kolei, że 49-latek wyrejestrował swoją chlewnię w 2018 roku i wtedy opuścił wieś, w której mieszkał.

Władze Dolnej Saksonii nie chcą dopuścić do kolejnej sytuacji tego rodzaju, dlatego minister rolnictwa Barbara Otte-Kinast podpisała dokument, na mocy którego po wyrejestrowaniu hodowli zwierząt dane gospodarstwo będzie wizytowane przez urzędowych lekarzy weterynarii.

49-latek został zobowiązany do utylizacji ciał znalezionych zwierząt. W sprawie poczynań byłego rolnika śledztwo prowadzi prokuratura.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: cenyrolnicze.pl, news.in-24.com