Niemcy - wypadek
AFP/EAST NEWS
Autor Aneta Wasilewska - 12 Kwietnia 2021

Niemcy: Wypadek ciężarówki przewożącej drób. Większość kur zginęła 

W minioną sobotę 10 kwietnia doszło do wypadku samochodu ciężarowego, w którym znajdowało się 6000 kurczaków. Po zdarzeniu kierowca został przetransportowany do szpitala. Niestety, większość zwierząt nie przeżyła wypadku.

W sobotę rano nieopodal Bakum, w Dolnej Saksonii, w Niemczech doszło do wypadku drogowego.

Jak przekazali funkcjonariusze policji, ciężarówka z kurami podczas skręcania wypadła z drogi i uderzyła w drzewo, po czym przewróciła się na bok i wpadła do rowu.

Obrazy RolnikINFO"Jeszcze się błyszczy". Fani podarowali Gienkowi i Andrzejowi z "Rolnicy. Podlasie" nową piłęCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Kierowca został przewieziony do szpitala

W trakcie wypadku ranny został 43-letni kierowca, który po zdarzeniu został przewieziony do szpitala z lekkimi obrażeniami ciała.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal spiegel.de, nie wiadomo jeszcze, co mogło być przyczyną wypadku. Najprawdopodobniej kierowca nie dostosował prędkości jazdy podczas skręcania i stracił panowanie nad samochodem.

Ogromne straty na skutek wypadku

W transporcie znajdowało się około 6000 kurczaków. Niestety, na skutek wypadku większość z nich zmarła i została przewieziona do utylizacji. Na miejscu pojawił się lekarz weterynarii, który sprawował nadzór nad przeładowaniem żywych kur.

Zgodnie z doniesieniami z niemieckich mediów, policja oszacowała straty poniesione na skutek zdarzenia na około 150 000 euro.

Droga, na której doszło do wypadku na czas akcji ratunkowej, została całkowicie zablokowana. Ruch został wznowiony po zakończeniu akcji.

mapa

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: agrarheute.com, gmx.net, spiegel.de

Następny artykuł