Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Opolszczyzna: kombajn zsunął się do rowu
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Opolszczyzna: kombajn zsunął się do rowu

kombajn
Facebook / Brzeg na sygnale

Jak przekazano na facebookowym profilu Brzeg na sygnale, w ostatnich dniach doszło do nietypowego zdarzenia drogowego: kombajn kierowany przez rolnika na drodze publicznej w pewnym momencie zsunął się do rowu.

Mężczyzna odniósł niewielkie obrażenia. Podejrzewa się, że powodem zdarzenia była zbyt mała odległość pojazdu od krawędzi jezdni.

Opolszczyzna: kombajn zsunął się do rowu

Kierowanie maszynami rolniczymi o potężnych gabarytach nie jest łatwym zadaniem - przekonał się o tym rolnik, który w ostatnich dniach stał się ofiarą nieprzyjemnego zdarzenia na jednej z dróg w południowej Polsce.

Jak przekazano na profilu Brzeg na sygnale na platformie Facebook, w poniedziałek 11 października 2021 roku po godzinie 17:00 służby otrzymały informację o kombajnie, który nieoczekiwanie znalazł się w przydrożnym rowie.

Do zdarzenia w Brzegu (pow. brzeski, woj. opolskie) zadysponowano policję, straż pożarną oraz zespół ratownictwa medycznego.

Sytuacja na miejscu zdarzenia

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia służby potwierdziły, że kombajn rolniczy wraz z kierującym nim mężczyzną zsunął się do przydrożnego rowu. Maszyna przechyliła się na bok, a rolnik nie miał szans wydostać się z opresji o swoich siłach.

Na szczęście poszkodowany odniósł tylko niewielkie obrażenia; 67-letni operator kombajnu został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Jak ustaliła policja, kierowca w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / Brzeg na sygnale