RolnikInfo.pl
mateusz morawiecki

Piotr Molecki/East News

Premier w liście na dożynkach jasnogórskich: "Obszary wiejskie to nasza duma"

5 Września 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Dożynki jasnogórskie trwają w tym roku od piątku 3 września do niedzieli 5 września. Nieobecny na nich był premier Mateusz Morawiecki, jednakże podczas otwarcia 30. Krajowej Wystawy Rolniczej szef MRiRW Grzegorz Puda odczytał jego list adresowany do producentów żywności.

Premier Mateusz Morawiecki, powołując się na słowa papieża Jana Pawła II wskazał na istotną rolę rolników w społeczeństwie. W treści listu szef rządu zaznaczył:

- Obszary wiejskie to nasza duma.

List premiera podczas dożynek jasnogórskich

Organizowane w ostatnim czasie dożynki w różnych miejscach w Polsce nie zawsze spotykają się z aprobatą samych rolników, którzy wskazują, że politycy klasy rządzącej nie zajmują się istotnymi problemami rolnictwa.

Od piątku 3 września 2021 roku trwają Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie, podczas których przewidziano szereg wystaw i konferencji poświęconych rolnictwu.

traktor

Sportowe auto zderzyło się z ciągnikiem. Ucierpiało m.in. dziecko

CZYTAJ DALEJ

Ze względu na nieobecność premiera, 30. Krajową Wystawę Rolniczą otworzył szef MRiRW Grzegorz Puda, odczytując uroczysty list Mateusza Morawieckiego do rolników. Napisał w nim m.in.:

- Obszary wiejskie to nasza duma. To nasze bogactwo, ale i ważny filar gospodarki. Wiemy, że rolnictwo ma ogromny potencjał, który możemy i powinniśmy wykorzystać. W zaproponowanym przez nas planie gospodarczej odbudowy, Polskim Ładzie, sprawy rolnictwa zostały potraktowane priorytetowo.

Nie tylko rolnicy, ale też papież Polak

Premier w swoim liście odwołał się do papieża Jana Pawła II, który niejednokrotnie podkreślał ważną rolę społeczną, jaką pełnią rolnicy poprzez swoją codzienną pracę.

Mateusz Morawiecki o stosunku papieża do producentów żywności napisał w liście:

- Widział nie tylko tych, którzy karmią, ale także tych, którzy stanowią element stałości i trwania.

W sieci można jednak bez trudu znaleźć komentarze rolników, którzy wobec postawy polityków i ostatnich dożynek w Bobolicach, Częstochowie i innych miastach, wyrażają sceptycyzm i nieufność. Producenci żywności niejednokrotnie wskazują na obłudę rządu, który - nie chcąc rozmawiać z protestującymi rolnikami - spotyka się na uroczystych śniadaniach dożynkowych i otrzymuje nagrody za waleczność na rzecz wsi.

null

Rolnicy z pewnością oczekują również na efekty spotkania związków i organizacji rolniczych w premierem i ministrem rolnictwa, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: farmer.pl, Twitter

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >