RolnikInfo.pl

commons.wikimedia.org / fot. Przykuta (zdj. ilustracyjne)

15-latek wciągnięty przez maszynę rolniczą. W okolicy zabrakło karetek pogotowia

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Do dramatycznego zdarzenia doszło w ostatnich dniach w jednym z gospodarstw w województwie dolnośląskim: podczas prac rolnych maszyna do sortowania wciągnęła 15-letniego chłopca.

W momencie powiadomienia służb o wypadku okazało się, że w okolicy zabrakło dostępnych karetek pogotowia. Do gospodarstwa zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek 15-latka przy maszynie sortującej

Wypadki w rolnictwie nie należą niestety do rzadkości: kontuzje zdarzają się nie tylko podczas kontaktu ze zwierzętami, ale również - a może przede wszystkim - w trakcie obsługi specjalistycznych maszyn rolniczych.

Portal olesnica24.com poinformował o dramatycznym zdarzeniu, do którego doszło w sobotę 18 września 2021 roku w jednym z gospodarstw w miejscowości Jenkowice (gm. Dobroszyce, woj. dolnośląskie).

W trakcie prac polowych maszyna sortująca wciągnęła częściowo 15-letniego chłopca. Jak informują dziennikarze portalu olesnica24.com, poszkodowany został uwolniony z potrzasku, a pomocy udzielili mu przybyli na miejsce strażacy.

Brak karetek pogotowia w okolicy

Wedle doniesień medialnych, na miejsce zdarzenia próbowano sprowadzić zespół naziemnego zespołu ratownictwa medycznego. Ku zaskoczeniu wszystkich, szybko okazało się, że w okolicy takowych zabrakło.

Mimo to 15-letni chłopiec nie musiał oczekiwać na pierwszy wolny ambulans - do szpitala we Wrocławiu zabrał go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Warto dodać, że nastolatek nie doznał poważnych obrażeń - nieprzyjemne zdarzenie podczas pracy zostawiło po sobie pamiątkę w postaci stłuczenia nóg i rozcięcia na głowie.

Służby apelują do rolników o szczególną ostrożność podczas prac w gospodarstwie - chwila nieuwagi lub niewłaściwe korzystanie z maszyn może doprowadzić do trwałej utraty zdrowia, a nawet śmieci.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Nielegalny proceder w gospodarstwie. Rośliny miały służyć jako karma dla kur

  • Wielkopolskie: zdewastowano pasiekę. Zginęło 420 tys. pszczół

  • Pomorze: trąba lądowa nad wsią. IMGW ostrzega przed trudnymi warunkami pogodowymi

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: olesnica24.com

Tagi:

Podobne artykuły

Maszyny

16-latek kierował traktorem z przyczepami. Doszło do dramatu, ucierpiał 8-latek
Czytaj więcej >

Maszyny

Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna
Czytaj więcej >

Maszyny

Jaki kombajn do ziemniaków wybrać? Anna, Grimme, Bolko, samojezdny
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z motocyklem. Nie żyje młody kierowca
Czytaj więcej >

Maszyny

Kombajn Bizon: ile waży, ile spala, jak działa, dlaczego nie jest już produkowany?
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]