Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > 15-latek wciągnięty przez maszynę rolniczą. W okolicy zabrakło karetek pogotowia
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

15-latek wciągnięty przez maszynę rolniczą. W okolicy zabrakło karetek pogotowia

maszyna
commons.wikimedia.org / fot. Przykuta (zdj. ilustracyjne)

Do dramatycznego zdarzenia doszło w ostatnich dniach w jednym z gospodarstw w województwie dolnośląskim: podczas prac rolnych maszyna do sortowania wciągnęła 15-letniego chłopca.

W momencie powiadomienia służb o wypadku okazało się, że w okolicy zabrakło dostępnych karetek pogotowia. Do gospodarstwa zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek 15-latka przy maszynie sortującej

Wypadki w rolnictwie nie należą niestety do rzadkości: kontuzje zdarzają się nie tylko podczas kontaktu ze zwierzętami, ale również - a może przede wszystkim - w trakcie obsługi specjalistycznych maszyn rolniczych.

Portal olesnica24.com poinformował o dramatycznym zdarzeniu, do którego doszło w sobotę 18 września 2021 roku w jednym z gospodarstw w miejscowości Jenkowice (gm. Dobroszyce, woj. dolnośląskie).

W trakcie prac polowych maszyna sortująca wciągnęła częściowo 15-letniego chłopca. Jak informują dziennikarze portalu olesnica24.com, poszkodowany został uwolniony z potrzasku, a pomocy udzielili mu przybyli na miejsce strażacy.

Brak karetek pogotowia w okolicy

Wedle doniesień medialnych, na miejsce zdarzenia próbowano sprowadzić zespół naziemnego zespołu ratownictwa medycznego. Ku zaskoczeniu wszystkich, szybko okazało się, że w okolicy takowych zabrakło.

Mimo to 15-letni chłopiec nie musiał oczekiwać na pierwszy wolny ambulans - do szpitala we Wrocławiu zabrał go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Warto dodać, że nastolatek nie doznał poważnych obrażeń - nieprzyjemne zdarzenie podczas pracy zostawiło po sobie pamiątkę w postaci stłuczenia nóg i rozcięcia na głowie.

Służby apelują do rolników o szczególną ostrożność podczas prac w gospodarstwie - chwila nieuwagi lub niewłaściwe korzystanie z maszyn może doprowadzić do trwałej utraty zdrowia, a nawet śmieci.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: olesnica24.com