RolnikInfo.pl
pogoda

East News / Dan Jurak / Design Pics

Trudny koniec tygodnia? IMGW wydało kolejne ostrzeżenia pogodowe

11 Lutego 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

IMGW wydało ostrzeżenia pogodowe w związku z silnym mrozem dla części regionów na północy i południu Polski. Zima będzie obecna z nami z pewnością do piątku 12 lutego, lecz w nadchodzący weekend mróz powinien zelżeć.

W czwartek 11 lutego możemy spodziewać się śniegu właściwie w całej Polsce, natomiast w piątek 12 lutego pojawią się lekkie przejaśnienia w północno-zachodniej części kraju. 

Pogoda na kolejne dni

Końcówka tygodnia roboczego z pewnością minie pod znakiem opadów śniegu i sporego mrozu. IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne z powodu niskich temperatur.

Obowiązują one w regionach położonych wzdłuż całego wybrzeża Morza Bałtyckiego, a także w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim. 

W czwartek 11 lutego najniższe temperatury tradycyjnie na wschodzie kraju - od -10 stopni na Warmii i Mazurach, na Podlasiu, Mazowszu, ziemi łódzkiej oraz w województwie świętokrzyskim. Nieco cieplej, bo około -7 lub -8 stopni Celsjusza będzie w południowej Polsce. Na zachodzie najcieplej, choć nadal na minusie. 

Tego samego dnia praktycznie w każdym regionie naszego kraju trzeba będzie być przygotowanym na opady śniegu - kolejny dzień systematycznych opadów może spowodować, że chodniki i jezdnie będą śliskie. Warto pamiętać, by poza dobraniem ciepłej odzieży dostosowanej do warunków atmosferycznych, zdjąć nogę z gazu prowadząc pojazdy mechaniczne. 

W piątek 12 lutego pogoda zmieni się tylko nieznacznie. Mróz nadal pozostanie bardzo dotkliwy w centralnej i wschodniej Polsce (od -7 do -11 stopni Celsjusza).

Tradycyjnie cieplej będzie w zachodnich regionach - od -2 stopni w województwie zachodniopomorskim do -5 w województwie wielkopolskim. 

Pogoda na weekend

Czy podczas weekendu możemy liczyć na zimową aurę? W sobotę 13 lutego na termometrach w znacznej części Polski zobaczymy słupek rtęci oscylujący w granicach zera. Możemy liczyć na lekkie opady śniegu, lecz niewykluczone, że będzie on natychmiastowo topnieć. 

W niedzielę 14 lutego pogodowa mapa Polski podzieli się na cieplejsze południe - gdzie odnotujemy temperatury około zera - i zimniejszą północ, gdzie temperatura pozostanie zdecydowanie na minusie. 

Wszystko wskazuje na to, że niedziela będzie tylko krótką przerwą od mrozów na terenie całego kraju - powrotu ujemnych temperatur we wszystkich województwach możemy spodziewać się już od poniedziałku 15 lutego. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: pogoda.interia.pl, IMGW.pl

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >