RolnikInfo.pl
obora rolnik

Facebook / Hodowcy Bydła

Pokazała zdjęcie po pracy w oborze. Internauta: "Rolnicy tylko dopłaty biorą i wszystko im Unia daje"

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Praca na wsi nie zna urlopu czy zwolnienia lekarskiego. Rolnicy doskonale zdają sobie z tego sprawę, jednakże ze strony osób niezwiązanych z branżą rolniczą spotykają się często z falą nieuzasadnionej krytyki. Hejt wśród internautów wywołują m.in. dopłaty bezpośrednie.

Na jednej z grup na portalu Facebook rolniczka opublikowała fotografię ukazującą ubrudzony strój po pracy w oborze, pisząc: 

- Bo rolnik leży a mu rośnie i aha.... chyba w gnoju [pis. oryg.]

Na kobietę posypał się hejt. Jeden z internautów napisał bez ogródek: 

- Iść do obory i się ubrudzić do zdjęcia to każdy umie. rolnicy to tylko dopłaty biorą i wszystko im Unia daje... [pis. oryg.]

Fotografia z obory i komentarze o dopłatach

Choć grupa, na której pojawiła się fotografia, z założenia gromadzi osoby zajmujące się hodowlą bydła, to wśród komentarzy nie brakuje gorzkich słów wymierzonych w rolników. Autorka postu z pewnością nie spodziewała się tak dużego odzewu pod swoją fotografią.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

W krótkim czasie pod wpisem pojawiło się prawie 120 komentarzy i tyle samo reakcji. Warto dodać, że internauci rozpętali między sobą prawdziwą wojnę na słowa.

Najczęstszymi tematami, które zostały przywołane w komentarzach okazały się być dopłaty z Unii Europejskiej oraz narzekania rolników na swoją pracę. Osoby niezwiązane zawodowo z rolnictwem zachęcały do zmiany branży, w sytuacji, jeśli praca w rolnictwie jest aż tak nieopłacalna i ciężka.

Na odzew hodowców bydła nie trzeba było długo czekać. Rolnicy w gorzkich słowach skrytykowali mieszkańców miast i ich perspektywę na rolnictwo. Jedna z internautek nazwała osoby mieszkające w blokach małpami w klatce.

Sekcja ognistych komentarzy

Trudno zrozumieć, dlaczego w internecie uwidacznia się tak duży podział społeczeństwa. Nie od dziś wiadomo, że wieś i miasto są sobie nawzajem potrzebne, a każda praca służy innym ludziom.

Mimo to konflikty między rolnikami i osobami pracującymi w innych branżach są jak otwarta rana. Czy można dopatrywać się tutaj poczucia społecznej niesprawiedliwości? Trudno tutaj wyrokować. Jedno jest pewne - wystarczy jedna fotografia, by w internecie wybuchła prawdziwa burza komentarzy.

undefined

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: Facebook / Hodowcy Bydła

Podobne artykuły

emilka

Wieś

Fani Emilki zaskoczeni nową wiadomością. W "Rolnicy. Podlasie" pojawi się nowa bohaterka

Czytaj więcej >
pożar

Wieś

Awaria kombajnu. Sześć hektarów zboża poszło z dymem

Czytaj więcej >
gienek rolnicy podlasie

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Gienek trafił do szpitala. Przerwano nagrania

Czytaj więcej >

Wieś

Pracował kombajnem po 22:00. Sąsiedzi z miasta zadzwonili po policję

Czytaj więcej >
śmieci

Wieś

Zostawił stertę śmieci na łące rolnika. Zdradził go mały szczegół

Czytaj więcej >
odrolnienie

Wieś

Rolniczka chce zablokować odrolnienie ziemi. Zaskakujący powód

Czytaj więcej >