Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Pokazała zdjęcie po pracy w oborze. Internauta: "Rolnicy tylko dopłaty biorą i wszystko im Unia daje"
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.06.2022 02:02

Pokazała zdjęcie po pracy w oborze. Internauta: "Rolnicy tylko dopłaty biorą i wszystko im Unia daje"

obora rolnik
Facebook / Hodowcy Bydła

Na jednej z grup na portalu Facebook rolniczka opublikowała fotografię ukazującą ubrudzony strój po pracy w oborze, pisząc: 

- Bo rolnik leży a mu rośnie i aha.... chyba w gnoju [pis. oryg.]

Na kobietę posypał się hejt. Jeden z internautów napisał bez ogródek: 

- Iść do obory i się ubrudzić do zdjęcia to każdy umie. rolnicy to tylko dopłaty biorą i wszystko im Unia daje... [pis. oryg.]

Fotografia z obory i komentarze o dopłatach

Choć grupa, na której pojawiła się fotografia, z założenia gromadzi osoby zajmujące się hodowlą bydła, to wśród komentarzy nie brakuje gorzkich słów wymierzonych w rolników. Autorka postu z pewnością nie spodziewała się tak dużego odzewu pod swoją fotografią.

W krótkim czasie pod wpisem pojawiło się prawie 120 komentarzy i tyle samo reakcji. Warto dodać, że internauci rozpętali między sobą prawdziwą wojnę na słowa.

Najczęstszymi tematami, które zostały przywołane w komentarzach okazały się być dopłaty z Unii Europejskiej oraz narzekania rolników na swoją pracę. Osoby niezwiązane zawodowo z rolnictwem zachęcały do zmiany branży, w sytuacji, jeśli praca w rolnictwie jest aż tak nieopłacalna i ciężka.

Na odzew hodowców bydła nie trzeba było długo czekać. Rolnicy w gorzkich słowach skrytykowali mieszkańców miast i ich perspektywę na rolnictwo. Jedna z internautek nazwała osoby mieszkające w blokach małpami w klatce.

Sekcja ognistych komentarzy

Trudno zrozumieć, dlaczego w internecie uwidacznia się tak duży podział społeczeństwa. Nie od dziś wiadomo, że wieś i miasto są sobie nawzajem potrzebne, a każda praca służy innym ludziom.

Mimo to konflikty między rolnikami i osobami pracującymi w innych branżach są jak otwarta rana. Czy można dopatrywać się tutaj poczucia społecznej niesprawiedliwości? Trudno tutaj wyrokować. Jedno jest pewne - wystarczy jedna fotografia, by w internecie wybuchła prawdziwa burza komentarzy.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

źródło: Facebook / Hodowcy Bydła

Tagi: Dopłaty Wieś