policja
Facebook / Policja Augustów
Autor Magdalena Więckowska - 20 Marca 2021

Chcieli wyrzucić niebezpieczne odpady na pole rolnika. Policja nakryła ich na gorącym uczynku

Na Facebookowym profilu augustowskiej policji pojawił się wpis dotyczący wykrycia próby składowania nielegalnych odpadów na cudzym polu. Pierwszy ze sprawcó został załapany na gorącym uczynku podczas rozładunku ponad 80 pojemników.

Jego współpracownik został zatrzymany przez augustowską policję dzień później. Na miejscu odkryto kolejne beczki z niezidentyfikowaną substancją.

Policja wykryła nielegalny proceder

Rolnicy padają niekiedy ofiarą bezczelności osób, które bez wahania pozostawiają na ich polach niebezpieczne odpady. Do tego typu sytuacji doszło na Podlasiu, o czym poinformowała policja z Augustowa na swoim profilu na Facebooku.

W pierwszej kolejności policjanci przyłapali na rozładunku 79 beczek i 4 innych pojemników mężczyznę w wieku 46 lat. Sprawca miał w zamiarze pozostawić potencjalnie niebezpieczną substancję na polu nieznajomego rolnika.

Wszystkie skonfiskowane przez policję pojemniki miały łączną pojemność 1000 litrów i były wypełnione niezidentyfikowaną, najprawdopodobniej toksyczną substancją.

Pijany traktorzysta wjechał w ogrodzenie. Właścicielka odebrała mu klucze do pojazduPijany traktorzysta wjechał w ogrodzenie. Właścicielka odebrała mu klucze do pojazduCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Dalszy rozwój zdarzeń

<p">Po nitce do kłębka, policjanci z Augustowa dotarli wkrótce do 33-latka, który zlecił swojemu starszemu współpracownikowi pozostawienie odpadów na polu rolnika.

W miejscu zamieszkania drugiego podejrzanego funkcjonariusze policji odkryli kolejnych 106 beczek z podobną substancją, którą obserwowali dzień wcześniej. Jak podają służby, mężczyznom udaremniono porzucenie 41 tysięcy litrów płynnych odpadów.

Na obecną chwilę nie wiadomo jeszcze, czym dokładnie jest wspomniana substancja, lecz z dużym prawdopodobieństwem może ona być niebezpieczna dla środowiska.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / Policja Augustów, tygodnik-rolniczy.pl

Następny artykuł