Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Chcieli wyrzucić niebezpieczne odpady na pole rolnika. Policja nakryła ich na gorącym uczynku
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:37

Chcieli wyrzucić niebezpieczne odpady na pole rolnika. Policja nakryła ich na gorącym uczynku

policja
Facebook / Policja Augustów

Jego współpracownik został zatrzymany przez augustowską policję dzień później. Na miejscu odkryto kolejne beczki z niezidentyfikowaną substancją. 

Policja wykryła nielegalny proceder

Rolnicy padają niekiedy ofiarą bezczelności osób, które bez wahania pozostawiają na ich polach niebezpieczne odpady. Do tego typu sytuacji doszło na Podlasiu, o czym poinformowała policja z Augustowa na swoim profilu na Facebooku. 

W pierwszej kolejności policjanci przyłapali na rozładunku 79 beczek i 4 innych pojemników mężczyznę w wieku 46 lat. Sprawca miał w zamiarze pozostawić potencjalnie niebezpieczną substancję na polu nieznajomego rolnika.

Wszystkie skonfiskowane przez policję pojemniki miały łączną pojemność 1000 litrów i były wypełnione niezidentyfikowaną, najprawdopodobniej toksyczną substancją. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Dalszy rozwój zdarzeń

<p">Po nitce do kłębka, policjanci z Augustowa dotarli wkrótce do 33-latka, który zlecił swojemu starszemu współpracownikowi pozostawienie odpadów na polu rolnika.

W miejscu zamieszkania drugiego podejrzanego funkcjonariusze policji odkryli kolejnych 106 beczek z podobną substancją, którą obserwowali dzień wcześniej. Jak podają służby, mężczyznom udaremniono porzucenie 41 tysięcy litrów płynnych odpadów.

Na obecną chwilę nie wiadomo jeszcze, czym dokładnie jest wspomniana substancja, lecz z dużym prawdopodobieństwem może ona być niebezpieczna dla środowiska.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / Policja Augustów, tygodnik-rolniczy.pl