RolnikInfo.pl > Wiadomości > Polska na styku mas powietrza. Nadchodzą trudne warunki pogodowe
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Polska na styku mas powietrza. Nadchodzą trudne warunki pogodowe

pogoda
ventusky.com

Po chwilowej przerwie w upałach, mapy synoptyczne wskazują, że do Polski wkrótce ponownie zawita fala wysokich temperatur. Co więcej, w przyszłym tygodniu nasz kraj znajdzie się na styku niżów i wyżów, które zaowocują burzami i ulewnymi deszczami. Może to tym samym oznaczać szkody w gospodarstwach rolnych.

Front burzowy będzie wędrował od zachodniej części Europy na wschód - niewykluczone, że na kontynencie pojawią się dramatyczne efekty gwałtownych zjawisk pogodowych.

Nadchodzą zmiany w pogodzie

Po intensywnych upałach mijający tydzień minął pod znakiem chłodniejszych temperatur. Co najważniejsze, nasz kraj chwilowo ominęły nawałnice i burze.

Czy w nadchodzącym tygodniu do Polski zawitają gwałtowne zjawiska pogodowe i tropikalne upały? Wedle informacji na portalu pogoda.wp.pl, od poniedziałku (26.07) temperatura będzie systematycznie rosnąć.

Aktywne fronty burzowe będą przesuwały się z zachodniej części Europy na wschód i zawitają również do Polski.

Na początku tygodnia termometry wskażą od 25 do 31 stopni Celsjusza. Upałom towarzyszyć będą nie tylko burze, ale też nawalne deszcze i gradobicia.

Pogodowy zwrot akcji

Punktem zwrotnym w zmieniającej się aurze będzie wtorek (27.07) - gorące powietrze zalegające nad Polską spotka się z chłodniejszym frontem z zachodu, co zaowocuje intensywnymi wichurami i burzami.

Również środa i czwartek (28-29.07) miną pod znakiem niebezpiecznych zjawisk pogodowych, w tym opadów gradu i deszczu. Synoptycy wskazują, że niewykluczone jest również wystąpienie trąb powietrznych.

Należy podkreślić, że potencjalne zagrożenie pogodowe dotyczy wszystkich regionów w kraju - warto zatem zawczasu zadbać o odpowiednie zabezpieczenie gospodarstwa przed silnym wiatrem i gradem.

W drugiej części przyszłego tygodnia w Polsce pojawi się front chłodniejszego powietrza, co oznacza, że burze na pewien czas ustąpią.

Warto dodać, że dynamika zmian pogodowych jest w ostatnim czasie niezwykle duża - z tego względu celne przewidywanie pogody jest wyjątkowo trudnym zadaniem. Dobrze jednak solidnie przygotować się na ewentualne trudności z nadzieją, że nawałnice mimo wszystko nie wyrządzą szkód w gospodarstwach.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: pogoda.wp.pl

Tagi: Pogoda Wieś
Powiązane