Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Pożar kurnika. Z ogniem walczyło 19 zastępów straży pożarnej
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Pożar kurnika. Z ogniem walczyło 19 zastępów straży pożarnej

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie/Facebook
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie/Facebook

Na terenie fermy drobiu w miejscowości Zofibór (woj. lubelskie) doszło do pożaru. Ogień pojawił się w sobotę po południu. Na miejscu z ogniem walczyło 19 zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łukowie wczoraj, 24 lipca bieżącego roku o godzinie 14:40. Jak wynikało ze zgłoszenia, w miejscowości Zofibór doszło do pożaru kurnika.

Pożar kurnika

- W momencie przybycia zastępów na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały budynek o wymiarach 145m na 24m i wysokości około 7m - powiadomili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.

Podczas akcji gaśniczej działania polegały na podaniu prądów wody w natarciu na pożar, oraz prądów wody w obronie kurnika znajdującego się obok.

Łącznie w akcji gaśniczej brało udział 19 zastępów straży pożarnej z powiatu łukowskiego oraz radzyńskiego, w tym JRG Łuków, JRG Radzyń Podlaski, OSP Wola Bystrzycka, OSP Świderki, OSP Wojcieszków, OSP Burzec, OSP Oszczepalin Drugi, OSP Sobole, OSP Domaszewnica, OSP Borki, OSP Sętki.

Obecnie trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia w kurniku. Jak powiadomił portal lublin122.pl, budynek, w którym doszło do pożaru, był przygotowany do przyjęcia kurczaków.

>
>
>

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródła: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie/Facebook, lublin122.pl